Home WiadomościZ kraju Pożegnania: śp. s. Ludmiła Małgorzata Sieracka, Przełożona prowincjalna Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Pleszewie

Pożegnania: śp. s. Ludmiła Małgorzata Sieracka, Przełożona prowincjalna Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Pleszewie

Redakcja

Urodziła się 19 października 1956 r. w Radomicku, córka Jana i Anny zd. Kiełczewska. W domu rodzinnym wzrastała z bratem i siostrą. Sakrament Chrztu św. i Bierzmowania przyjęła w parafii w Radomicku, miejscowości położonej w bliskości Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej.

W 1975 r. zdała maturę w Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie i rozpoczęła studia w Akademii Rolniczej w Poznaniu, gdzie w 1980 r. uzyskała tytuł magistra inżyniera rolnictwa. Przez trzy lata pracowała, jako zootechnik w Państwowym Gospodarstwie Rolnym w Manieczkach.

Odkryła w swoim sercu dar powołania zakonnego i w sierpniu 1983 r. rozpoczęła formację w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Pleszewie. W dniu obłóczyn zakonnych – 31 maja 1984 r., wraz z habitem, przyjęła imię Maria Ludmiła. Pierwsze śluby zakonne złożyła 31 maja 1986 r. a profesję wieczystą 26 sierpnia 1991 r.

W Zgromadzeniu Siostra Ludmiła zdobyła przygotowanie do posługi wśród dzieci – Instytut Wyższej Kultury Religijnej, Lublin 1990 r. a także wydoskonaliła swoje zdolności muzyczne kończąc 3-letnie Studium liturgiczno – muzyczne w Poznaniu 1995 r.

Całe życie zakonne Siostra Ludmiła przeżyła w Domu prowincjalnym w Pleszewie.

Wiele lat pracowała w Pleszewie wśród dzieci, jako katechetka i przedszkolanka /1986 – 2010/. Kochana bardzo przez swoich wychowanków, bo uśmiech nie znikał z jej twarzy a „serce miała na dłoni”, rozśpiewana, utalentowana, potrafiła z dziećmi czynić wielkie rzeczy, ale nade wszystko z miłością je wychowywać. W kaplicy Domu prowincjalnego służyła, jako organistka, nawet będąc już Przełożoną Prowincji. W latach 2006 – 2011 powierzono Siostrze funkcję referentki powołaniowej w Prowincji pleszewskiej. Wszystkie zadania z tej posługi wynikające czyniła z wielkim zaangażowaniem i dynamizmem, wskazując młodym Pana Boga i te wartości, dla których ona sama poświęciła swoje życie. W latach 2008 – 2014 pełniła funkcję radnej prowincjalnej. W październiku 2011 r. została też zamianowana przełożoną wspólnoty Domu pleszewskiego. Posługę tę pełniła z wielkim oddaniem, troszcząc się o każdą siostrę, a zwłaszcza chorą i starszą. Po trzech latach, 16 listopada 2014 r. Siostra Ludmiła została zamianowana na urząd Przełożonej prowincjalnej Prowincji Św. Józefa, z siedzibą w Pleszewie. W listopadzie 2017 r. rozpoczęła drugą kadencję, którą niespodziewana, nagła choroba przerwała i dnia 3 listopada 2018 r. – w I sobotę miesiąca – Siostra Prowincjalna M. Ludmiła odeszła do Domu Ojca. Jej pogrzeb odbędzie się w środę, 7 listopada br., poprzedzony Mszą świętą o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Pleszewie.

Wierzymy mocno, że Miłosierny Bóg przyjął Ją do siebie i szczęściem wiecznym nagrodzi za Jej piękne, ofiarne i bardzo siostrzane życie.

Zasmucone nagłą śmiercią Siostry Prowincjalnej Ludmiły, pozostajemy w nadziei spotkania się z Nią w wieczności i prosimy o modlitwę za naszą Drogą Zmarłą.

Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP /wielkopolskie/

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda