Home WiadomościZ kraju 38. Kurs Duchowości Ignacjańskiej w Częstochowie

38. Kurs Duchowości Ignacjańskiej w Częstochowie

Redakcja

Tradycyjnie, w weekend po Uroczystości Wszystkich Świętych, odbył się w Częstochowie już 38. Kurs Duchowości Ignacjańskiej. Tematem tegorocznego spotkania były „Różne sposoby modlitwy wg św. Ignacego Loyoli”.

Trzy sposoby modlitwy proponowane przez o. Ignacego w książeczce Ćwiczeń Duchownych omawiali ojcowie Robert Grzywacz, Artur Wenner i Dariusz Piórkowski. O tzw. ‘prośbach o łaski’ w rekolekcjach mówił o. Jacek Poznański, a o. Wacław Królikowski przedstawił rolę i znaczenie ‘Rozmowy końcowej w medytacjach i kontemplacjach ĆD’. Teksty rozważań zostaną zapewne za jakiś czas wydrukowane w publikacji pokursowej.

W Kursie brało udział 65 osób. Połowa to scholastycy z Krakowa i Warszawy, a ponadto kierownicy duchowi pomagający w rekolekcjach ignacjańskich, członkowie WŻCH oraz rekolektanci, którzy chcieli pogłębić swoją wiedzę na temat duchowości ignacjańskiej.

Niedzielne przedpołudnie było okazją do uczczenia jubileuszu czterdziestolecia pracy naukowej, rekolekcyjnej i pisarskiej o. Józefa Augustyna. O. Wacław Królikowski przedstawił jubileuszową księgę o. J. Augustyna, a następnie sam jubilat mówił na temat: „ĆD wobec wyzwań współczesnego Kościoła. Diagnoza i perspektywy”.

Uczestnicy Kursu mogli także usłyszeć relację o działalności i planach na przyszłość naszych międzyprowincjalnych propozycji modlitewnych, jak ‘Modlitwa w drodze’ i ‘Pogłębiarka’.

Za: jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda