Home WiadomościZ kraju Lwówek Śląski. Bal Wszystkich Świętych

Lwówek Śląski. Bal Wszystkich Świętych

Redakcja

W naszym franciszkańskim klasztorze w Lwówku Śląskim, wieczór 31 października 2018 r. okazał się chyba jednym z najgłośniejszych wieczorów w klasztorze w ciągu całego roku. A stało się to za przyczyną ponad pięćdziesiątki dzieci, które przyszły na organizowany przez nas Bal Wszystkich Świętych – pisze o. Andrzej Łaniecki.

Nasze radosne spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej Mszy Świętej o godz. 17:30. Na Eucharystię dzieci przyszły już w przebrane – za różnych świętych lub anioły. W czasie kazania zwróciliśmy uwagę na to, że każdy z nas może zostać świętym, ale trzeba też o tę świętość się postarać. Być blisko Pana Boga w czasie Mszy Świętej oraz każdego dnia o Nim pamiętać w modlitwie. Poza tym pamiętać trzeba być grzecznym i robić wiele dobrych uczynków.

Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się wszyscy do biblioteki klasztornej, specjalnie przygotowanej przez naszą młodzież na to wydarzenie. Na samym początku odśpiewaliśmy z dziećmi i rodzicami hymn naszego balu, czyli piosenkę Arki Nowego, o tym, że każdy może zostać świętym.

Przez ponad dwie godziny dzieci miały szansę na poznawanie świętych, za których byli przebrani. Było dużo dobrej zabawy, tańców, konkursów, które przygotowała i prowadziła młodzież franciszkańska. Odbył się także konkurs na najpiękniejszy strój. W tym czasie rodzice mogli spokojnie usiąść i odpocząć przy kawie i dobrym cieście.

Najważniejszym przesłaniem naszej zabawy, które chcieliśmy przekazać najmłodszym to wielka wdzięczność Panu Bogu za dar odkupienia, który wysłużył nam Pan Jezus, a który otwiera nam drogę do nieba, gdzie każdy z nas może zostać świętym.

Na zakończenie, chciałbym bardzo podziękować szczególnie młodzieży franciszkańskiej z naszej parafii, za ich trud, zaangażowanie, godziny pracy włożone w to, aby ten bal mógł się odbyć. Podziękowania należą się także wszystkim rodzicom i opiekunom, za to, że postanowili pomóc swoim dzieciom przygotować piękne stroje oraz przyszli z nimi na Mszę Świętą oraz wspólną zabawę.

o. Andrzej Łaniecki

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda