Home WiadomościZ kraju Pożegnania: śp. s. Marianna Urbańczyk

Pożegnania: śp. s. Marianna Urbańczyk

Redakcja

Pragniemy poinformować, że 17 lutego br. w wieku 65 lat zmarła s. Marianna Maksymiliana Urbańczyk ze Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego. W latach 1996-2002 była przełożoną generalną zgromadzenia. Msza św. pogrzebowa była sprawowana w czwartek, 21 lutego o 12.00, w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Sandomierzu. Po Mszy św. nastąpiło złożenie ciała na cmentarzu katedralnym w Sandomierzu.

S. Marianna Urbańczyk urodziła się 9 kwietnia 1954 r. w miejscowości Krzewa w parafii Jasieniec Iłżecki. Do Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego wstąpiła 6 marca 1972 roku. W 1984 roku złożyła śluby wieczyste. W zgromadzeniu pełniła zadania: zakrystianki, katechetki, organistki, ekonomki. Kilkakrotnie była przełożoną domu, a w latach 1996-2002 – przełożoną generalną zgromadzenia. Podczas jej kadencji ojciec założyciel ks. Antoni Rewera został beatyfikowany, a zgromadzenie otrzymało zatwierdzenie na prawie papieskim.

Ostatnią placówką s. Maksymiliany była posługa przełożonej domu oraz organistki w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Następnie przebywała w domu generalnym w Sandomierzu.

Za: diecezja.radom.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda