Home WiadomościZe Świata O. Czerny: migranci nie są osobną kategorią

O. Czerny: migranci nie są osobną kategorią

Redakcja

Papież Franciszek pragnie podkreślić, że jego powtarzające się apele na rzecz migrantów, uchodźców, przesiedlonych i ofiar handlu ludźmi muszą zostać zrozumiane – wskazuje podsekretarz sekcji uchodźców i migrantów w Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

O. Michael Czerny SJ zwraca uwagę, że temat tegorocznego Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy, który brzmi „Nie chodzi tylko o migrantów”, pokazuje głęboką troskę Ojca Świętego o wszystkich, którzy znajdują się na peryferiach egzystencjalnych. Odkrywaniu różnych wymiarów tego tematu mają służyć refleksje, teksty biblijne, magisterium Kościoła, wideo i media społecznościowe. Mówi o. Czerny:

Czerny – duch Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy dotyczy wszystkich

Ten temat jest wielce aktualny, ale istnieje niebezpieczeńswo myślenia, że odnosi się tylko do szukających schronienia – mówi kanadysjki jezuita. – Natomiast sensem jest, że migranci i uchodźcy są między nami, jak wszystkie inne osoby, Włosi, czy osoby z innych krajów, które potrzebują wsparcia chrześcijan. Są więc włączeni, nie są osobną kategorią. Duch Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy nie ogranicza się tylko do nich, ale dotyczy wszystkich nas, ponieważ wszyscy jesteśmy zachęcani, aby na to wezwanie odpowiedzieć.

Michał Król SJ – Watykan

Za: www.vaticannews.va

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda