Home WiadomościZ kraju Pożegnania: Zmarł br. Wacław Janik CSsR

Pożegnania: Zmarł br. Wacław Janik CSsR

Redakcja

redemptor.plDziś, 20 maja 2015 r., w Tuchowie zmarł br. Wacław (Stanisław) Janik CSsR.

Stanisław Janik urodził się 14 stycznia 1930 r. w Łoponiu k. Wojnicza w diec. tarnowskiej. Pierwsze śluby zakonne w Zgromadzeniu Redemptorystów złożył 2 sierpnia 1951 r., przybierając imię zakonne Wacław, a profesję wieczystą 2 sierpnia 1957 r.

Jako brat zakonny pracował w Toruniu, Krakowie, Tuchowie, Bardzie Śląskim, Wrocławiu, Braniewie i Rzymie. Od 1992 r. przebywał ponownie w Tuchowie. Z oddaniem zajmował się domem i przybywającymi gośćmi. Pełnił także posługę zakrystianina i opiekuna refektarza. Był również krawcem – wielu polskich i zagranicznych redemptorystów zawdzięcza mu uszycie ich strojów zakonnych. Szczególnym rysem duchowości br. Wacława było oddanie modlitwie oraz ludziom ubogim i skrzywdzonym, którzy przybywając do klasztoru, zawsze mogli liczyć na jego pomoc.

Ostatnie lata swego życia br. Wacław spędził chorując. Zmarł w środę rano, 20 maja 2015 r., rozpocząwszy 86 rok życia, z czego w Zgromadzeniu Redemptorystów przeżył 64 lata.

Pogrzeb odbędzie się w Tuchowie, w piątek 22 maja br., o godz. 14:00. Wprowadzenie trumny zmarłego do bazyliki i różaniec o godz. 13:30.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda