Home WiadomościZ kraju Poznań: 65-lecie pierwszej konsekracji zakonnej brata Stanisława Iwanowskiego SAC

Poznań: 65-lecie pierwszej konsekracji zakonnej brata Stanisława Iwanowskiego SAC

Redakcja

W uroczystość św. Józefa, 19 marca 2014 roku, swój jubileusz 65-lecia pierwszej konsekracji zakonnej obchodził brat Stanisław Iwanowski SAC, długoletni pracownik Drukarni Pallottinum w Poznaniu.

Z tej okazji o godz. 7.30 Mszę św. w intencji Jubilata odprawił i homilię wygłosił ks. Prowincjał Adrian Galbas SAC. W homilii ks. Prowincjał przywołał postać św. Józefa, człowieka wiary. Takim człowiekiem wiary jest także Brat Stanisław, od sześćdziesięciu pięciu lat spokojnie, wytrwale pracujący i modlący się w poznańskiej wspólnocie.

W imieniu Wydawnictwa i Drukarni Pallottinum podziękowania za nieprzerwaną pracę złożył Bratu Stanisławowi ks. Dyrektor Zbigniew Rembisz SAC.

Następnie gratulacje i serdeczne życzenia złożyli Jubilatowi pracownicy Pallottinum.

W końcu zabrał głos sam Jubilat. W krótkich słowach podziękował wszystkim za życzenia i przypomniał, że w Pallottinum zaczął pracować w 1949 roku, wkrótce po złożeniu pierwszej konsekracji zakonnej.

Po Mszy św. w sali parafialnej odbyło się uroczyste śniadanie, w którym obok Zarządu Prowincji i dyrekcji Pallottinum wzięli również udział pracownicy.

Aldona Fabiś

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda