Poznań – już ponad 4,5 tys. osób wspiera duchowo misjonarzy

oblaci.plNadal trwa ogólnopolska akcja „Misjonarz na post”. Już ponad 4,5 tys. osób wspiera duchowo polskich misjonarzy. Brakuje już niewiele do upragnionych przez organizatorów 5000 wiernych.

Modlitwa, ofiarowanie postów, dobrych postanowień, ofiarowanie cierpienia czy czynienie dodatkowego dobra – tymi formami uczestnicy wspierają polskich misjonarzy. Każdy sam decyduje o formie wsparcia. W projekcie może wziąć udział każdy. Ci, którzy chcą dołączyć do inicjatywy, powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.misjonarznapost.pl, wybrać kraj pobytu oraz misjonarza, którego chcą wspierać: zakonnego, diecezjalnego czy świeckiego. Na całym świecie pracuje 2078 misjonarzy z Polski.

Mamy nadzieję, że do końca Wielkiego Postu zgłosi się łącznie pięć tysięcy osób. Zostało już niewiele, by to osiągnąć – mówi o. Marcin Wrzos, misjonarz oblat, jeden z pomysłodawców akcji. Co ciekawe, najchętniej wybierani są misjonarze świeccy oraz bracia zakonni. Akcja wymaga wytrwałości i wyjścia poza swoją strefę komfortu, czemu sprzyja Wielki Post – zauważa Aleksandra Retman, koordynatorka inicjatywy.

Do wspierania duchowego misjonarzy zgłaszają się pojedyncze osoby, wspólnoty, a czasem rodziny. Córka modli się za misjonarza z Argentyny – o. Andrzeja, bo kibicuje piłkarzom z tego kraju, a syn za o. Mariana z Madagaskaru. Modlimy się wspólnie podczas wieczornej modlitwy – pisze na Twitterze Maciej Dura, uczestnik inicjatywy.

Jako misjonarz i przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji zachęcam Was do wspierania w ten sposób misjonarzy. To ważna sprawa – komentuje „Misjonarza na Post” bp Jerzy Mazur, werbista odpowiedzialny w Episkopacie Polski za misje, który obok abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, jest patronem honorowym.

Projekt „Misjonarz na Post”, jest wspólną inicjatywą najważniejszych polskich czasopism misyjnych: „Misjonarza” (werbiści), „Misjonarzy Kombonianów” (kombonianie), „Misji Salezjańskich” (salezjanie), „Echa z Afryki i innych kontynentów” (klawerianki), „Posyłam Was” (Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti) oraz „Misyjnych Dróg” (oblaci). Projekt wspierają Komisja Misyjna Episkopatu Polski, Papieskie Dzieła Misyjne, stacja7.pl, deon.pl, Idący za Jezusem, a także  @duchowni na Twitterze.

OMI/Poznań

Za: www.oblaci.pl