Home WiadomościZ kraju Poznań: koncert charytatywny „Kolędujemy dla Ukrainy” w Galerii u Jezuitów

Poznań: koncert charytatywny „Kolędujemy dla Ukrainy” w Galerii u Jezuitów

Redakcja

Kolędy w wykonaniu chórów z Polski i Ukrainy, licytacja dzieł artystycznych wykonanych przez osoby związane z Pracownią Działań Twórczych przy Galerii u Jezuitów, a także możliwość skosztowania ukraińskich wypieków złożą się na koncert charytatywny „Kolędujemy dla Ukrainy”. Wydarzenie odbędzie się 28 stycznia w Galerii u Jezuitów w Poznaniu.

„Pomysł na koncert charytatywny kolęd zrodził się podczas świąt Bożego Narodzenia, które przy sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Poznaniu były obchodzone według kalendarza zachodniego i juliańskiego, ponieważ nasz klasztor gości kilkoro osób zza naszej wschodniej granicy” – mówi KAI o. Grzegorz Dobraczyński SJ.

Podkreśla, że środki zebrane w ramach sobotniego wydarzenia zostaną przekazane na zakup sprzętu grzewczego, by pomóc Ukraińcom przetrwać zimę.

Podczas koncertu wystąpią Poznański Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego, Chór Dziecięcy ze Szkoły Podstawowej nr 61 im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu, a także dwa chóry ukraińskie – Chór „Jesteśmy z Ukrainy” oraz Chór kościelny z parafii greckokatolickiej pw. Opieki Matki Bożej w Poznaniu.

„W wykonaniu chórów uczestnicy wydarzenia usłyszą polskie, ukraińskie, a nawet afrykańskie kolędy. Występy chórów dopełnią łacińskie kolędy w wykonaniu Scholi MAGIS działającej przy Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Poznaniu, której dyrygentem jest Michał Gogulski” – opowiada Barbara Ginter-Matuszewska.

Koordynatorka wydarzenia i wolontariuszka Fundacji Vinea zaznacza, że koncertowi towarzyszyć będzie licytacja dzieł artystycznych: ikon, mozaiki, grafiki i obrazów osób związanych z Pracownią Działań Twórczych przy Galerii u Jezuitów, m.in. o. Jacka Wróbla SJ i o. Mateusza Orłowskiego SJ.

Ponadto możliwe będzie wylicytowanie voucherów na udział w warsztatach artystycznych, terapeutycznych i rozwojowych prowadzonych przez zespół Poradni Vinea.

Wydarzeniu będzie też towarzyszyć degustacja tradycyjnych ukraińskich wypieków.

Koncert charytatywny „Kolędujemy dla Ukrainy” odbędzie się 28 stycznia o godzinie 16.00 w przy ul. Dominikańskiej 10 w Poznaniu. Jego organizatorami są Fundacja Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju Vinea oraz Galeria u Jezuitów.

Bilety wstępu w cenie 10 zł będzie można zakupić na miejscu w dniu koncertu.

Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Poznaniu to miejsce, w którym odbywają się nabożeństwa wspólnoty wiernych należących do Prawosławnego Kościoła Ukrainy.

msz (KAI) / Poznań

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda