Home WiadomościZe Świata Watykan: Hiszpan arcybiskupem stolicy Hondurasu

Watykan: Hiszpan arcybiskupem stolicy Hondurasu

Redakcja

Ojciec Święty przyjął rezygnację z rządów pasterskich w archidiecezji metropolitalnej Tegucigalpa (Honduras), przedstawioną przez kardynała Óscara Andrésa Rodrígueza Maradiagę, SDB – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. 29 grudnia ukończył on 80 lat i utracił prawo udziału w konklawe.

Jednocześnie Ojciec Święty mianował ojca José Vicente Nácher Tatay, CM, dotychczas proboszcza parafii św. Wincentego a Paúlo w San Pedro Sula (Honduras) i przełożonego regionalnego Zgromadzenie Księży Misjonarzy w Hondurasie, arcybiskupem metropolitą Tegucigalpy (Honduras).

Nowy arcybiskup stolicy Hondurasu, José Vicente Nácher Tatay, CM, urodził się 10 kwietnia 1964 r. w Walencji, w Hiszpanii. Uzyskał licencjat z socjologii na Uniwersytecie w Alicante, a następnie studiował filozofię i teologię w Wyższym Seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Barcelonie oraz na Wydziale Teologicznym Katalonii.

20 stycznia 1990 r. złożył uroczystą profesję w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy, a 26 października 1991 r. przyjął święcenia kapłańskie. Pracował głównie w duszpasterstwie. Od 2016 r. był proboszczem parafii św. Wincentego a Paúlo w San Pedro Sula i przełożonym regionalnym Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Hondurasie.

st (KAI) / Watykan

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda