Prowincjał franciszkanów u mamy bł. Zbigniewa

franciszkanie.plProwincjał franciszkanów o. Marian Gołąb złożył wizytę mamie bł. Zbigniewa – Franciszce Strzałkowskiej. Okazją była zbliżająca się 25. rocznica jego śmierci męczeńskiej.

W niedzielę 7 sierpnia wyższy przełożony krakowskiej prowincji franciszkanów przewodniczył mszy św. w Zawadzie, rodzinnej miejscowości błogosławionego misjonarza-męczennika.

Ojciec Prowincjał, nawiązując do czytanej w tym dniu Ewangelii, nazwał bł. Zbigniewa „poszukiwaczem skarbu”, który ostatecznie odnalazł go 9 sierpnia 1991 r. „On jest w niebie” – spointował.

Zgromadzonych w świątyni o. M. Gołąb zachęcał, aby też byli gotowymi do pójścia na poszukiwanie skarbu – skarbu zbawienia, którym Bóg chce obdarzyć każdego człowieka.

We mszy św. uczestniczył również o. Zbigniew Świerczek, który po beatyfikacji pierwszych polskich misjonarzy-męczenników poprosił prowincjała o wyjazd na misje do Peru. Od października podejmie on pracę w Pariacoto, gdzie 25 lat temu swoje życie za Chrystusa oddali bł. Zbigniew Strzałkowski i bł. Michał Tomaszek.

jms

Za: www.franciszkanie.pl