Home WiadomościZ kraju Sercanie Biali: Letnie Dni Wspólnotowe i Rekolekcje

Sercanie Biali: Letnie Dni Wspólnotowe i Rekolekcje

Redakcja

sercaniebiali.plW dniach od 1 do 5 sierpnia 2016 roku w macierzystym klasztorze Christus Rex w Polanicy-Zdroju odbyły się Dni Wspólnotowe i Rekolekcje dla polskiej prowincji naszego Zgromadzenia. W poniedziałek, 1 sierpnia 2016 r., spotkanie wspólnoty było poświęcone sprawom prowincji, a po południu udaliśmy się z krótką pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, (dystans ok 6 km) obsługiwanego przez nasze Zgromadzenie, gdzie przy grobach naszych zmarłych współbraci odprawiliśmy Eucharystię. Miało to związek z położeniem nowych nagrobków, które tego właśnie dnia zostały poświęcone.

We wtorek wysłuchaliśmy wykładu O. Tymoteusza Olsińskiego OFM na temat liturgii. Było to bardzo ubogacające, o czym świadczyły liczne pytania i dyskusja.

Od wtorku wieczorem rozpoczęły się rekolekcje, które wygłosił dla nas filipin, ks. Adam Adamski z Poznania. W swoich ciekawych i głoszonych z wiarą i przekonaniem naukach opierał się na poglądach i życiorysie bł. Henryka Newmana, który po przejściu na katolicyzm wstąpił do oratorium św. Filipa Neri. Jak co roku, przez cały czas rekolekcji trwaliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu Ołtarza.

Za: www.sercaniebiali.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda