Home WiadomościZe Świata Pożegnania: o. Krzysztof Wanat SSCC

Pożegnania: o. Krzysztof Wanat SSCC

Redakcja

SSCCW sobotę, 23 lipca 2016 roku, w Stabekk w pobliżu Oslo, w wieku 44 lat, zmarł O. Krzysztof Wanat SSCC. Urodził się 28. marca 1972 roku w Bystrzycy Kłodzkiej. Pierwsze śluby zakonne złożył 8. września 1996 roku, a święcenia kapłańskie przyjął 25. maja 2002 roku.

Swoją zakonną i kapłańską posługę pełnił w parafii na Księżu Małym we Wrocławiu, w prowincji Chilijskiej, Mielniku nad Bugiem, Starej Łomnicy, a od 2011 roku w Diecezji Oslo.

4. sierpnia 2016 roku naszego zmarłego Współbrata pożegnała wspólnota parafii St. Johannes w Oslo, w miejscu ostatniego duszpasterskiego zaangażowania. Po przywiezieniu do Polski, ciało zmarłego O. Krzysztofa zostanie złożone na zakonnym cmentarzu w Starym Wielisławiu w Kotlinie Kłodzkiej.

Wyrazy współczucia i solidarności w żałobie, rodzinie zmarłego oraz wspólnocie zakonnej, złożył Biskup Bernt Eidsvig z Oslo oraz Przełożony Generalny O. Javier Alvarez-Ossorio. Naszą modlitwą otaczamy zmarłego Współbrata oraz Jego rodzinę, szczególnie Mamę Danielę.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda