Home WiadomościZ kraju Pielgrzymka motocyklistów na Górze św. Anny

Pielgrzymka motocyklistów na Górze św. Anny

Redakcja

OFMW niedzielę 07 sierpnia Grotę lurdzką na Górze św. Anny wypełniły   tysiące motocyklistów z regionu, różnych stron Polski, Niemiec, Austrii i Czech. Główny organizator pan Andrzej Złoczowski  zachęcał motocyklistów w Roku Miłosierdzia do skorzystania z sakramentu pokuty i przejścia przez bramę miłosierdzia. Tradycyjnie przy czternastej stacji Drogi Krzyżowej dym kadzielny unoszący się w górę przypominał o tych, którzy zginęli w wypadkach drogowych, a zwłaszcza o motocyklistach. Do groty lurdzkiej wjechało i ustawiło się około dwóch tysięcy motorów. Pozostałe motory były zaparkowane na całym obszarze miejscowości. Według szacunku organizatorów było ich około 7 tysięcy.    

O godz. 11.30 w szczelnie zapełnionej grocie wraz ze skarpą Ks. bp Jan Kopiec przewodniczył pielgrzymkowej Mszy św. Mszę św. koncelebrowali także kapłani motocykliści  z innych diecezji. Jedni z własnoręcznie odrestaurowanymi „simsonami”, inni na maszynach pamiętających czasy II wojny światowej albo na najnowszych, ogromnych zdobyczach techniki. Z całego Śląska, gór i innych regionów a także z Niemiec i Czech.

W homilii bp Jan Kopiec nawiązując do słów Ewangelii mówił o przemijaniu: „Są ludzie, którzy starają się żyć na tym świecie bardzo pożytecznie – dostrzegają możliwości pomagania bliźnim, wiedzą ile można, z głębi umysłu i zaangażowanego serca czynić dla dobra drugiego człowieka, by samemu znaleźć się też na tej płaszczyźnie obdarowywania, wchodzenia w tajemnicę radości i wdzięczności. Ale wiemy też, że są ludzie, i tych najbardziej polecamy naszym modlitwom, którzy sobie rady nie dają, ich życie to pasmo klęsk, porażek. Nie potrafią się oni zakorzenić by przynieść dobry plon – przedstawiał biskup. A odnosząc się do ciągle aktualnego wezwania „Aby życia nie zmarnować” wskazywał, że trzeba z życia uczynić wielką, pożyteczną drogę i zawsze mieć przed oczami miłosiernego Boga.

Motocykliści, dziękując za odprawioną w ich intencji Mszę św., obdarowali bp. Kopca i dotychczasowego gwardiana, o. Błażeja Kurowskiego OFM koszulkami z napisem „Jezu, ufam Tobie” i wizerunkiem krzyża, który motocykliści zawieźli papieżowi.

Po Eucharystii biskup pobłogosławił pojazdy i kierujących nimi, zaś O.  Błażej   obficie skrapiał wyjeżdżających wodą święconą. Eucharystię uświetniali przedstawiciele chóru „Cantate Domino” ze Skarbimierza, zaś Podniesieniu tradycyjnie towarzyszył dźwięk klaksonów.

Nadesłał: O. Błażej Kurowski OFM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda