Publiczne Gimnazjum Jezuitów im. Św. Stanisława Kostki w Krakowie zainaugurowało swoją działalność

69 uczniów w trzech oddziałach klas pierwszych i 40 w dwóch oddziałach klas drugich zapisało się do Gimnazjum Jezuitów. Mimo wielu obaw z powodu późnej rekrutacji, rozpoczętej w połowie czerwca, zainteresowanie szkołą przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Do nowej szkoły przyjęto 18 nauczycieli, którzy wzięli udział w dwóch szkoleniach nt. „Misji jezuickiej szkoły” oraz „Metody pedagogii ignacjańskiej”.

Pierwsze Publiczne Gimnazjum Jezuitów znajduje się na osiedlu Na Kozłówce przy ul. Spółdzielców 5 w Krakowie. Więcej informacji można uzyskać odwiedzając stronę http://www.kostka.edu.pl/. Wspólnie z niedawno wyświęconym diakonem Jakubem Śpiewakiem będziemy czuwać nad charakterem jezuickiej szkoły.

Dla wiadomości, oficjalne pismo Prezydenta Krakowa ws. przejęcia szkoły wpłynęło pod koniec marca br. Po wielu debatach społecznych 31 lipca Prezydent Majchrowski podpisał dokument ustanawiający gimnazjum. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy udało się wykonać prace remontowo-budowlane, tak aby przygotować pięć klas i cztery pracownie.

Wszystkich, którym drogie są dzieła edukacyjne prowadzone w naszej Prowincji, proszę o modlitewne wsparcie, a młodszych współbraci zachęcam do współpracy.

o. Paweł Brożyniak SJ

Za: www.jezuici.pl