Home WiadomościZ kraju Radio Maryja i Telewizja TRWAM w kościele Pasjonistów w Łodzi

Radio Maryja i Telewizja TRWAM w kościele Pasjonistów w Łodzi

Redakcja

passio.info.plW roku 2015 w polskiej prowincji zakonnej pasjonistów pw. Wniebowzięcia N.M.P obchodzimy setną rocznicę urodzin oraz siedemdziesiątą rocznicę śmierci kandydata na ołtarze Sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza C.P.

W poniedziałek 23 listopada 2015 r. w ramach obchodów Jubileuszowego Roku o. Bernarda w Kościele Pasjonistów w Łodzi w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej gościliśmy Radio Maryja i Telewizję TRWAM z obecnością ojca Dariusza Drążka – redemptorysty posługującego w Radiu Maryja. W spotkaniu uczestniczyła delegacja pasjonistów z Rzymu z Domu Generalnego o. Vincezo Caraetti (ekonom generalny) i o. Giuseppe Adobati (konsulator generalny), a także pasjoniści z Polski: konsultorzy prowincjalni , przełożeni i współbraci z klasztorów w Polsce i w Czechach. Prowincjała polskiej prowincji pasjonistów o. dr W. Linke reprezentował pierwszy konsultor o. Wiesław Wiśniewski.

Transmisję w Telewizji Trwam i Radiu Maryja rozpoczął program słowno-muzyczny pt. „Bliżej Boga i człowieka – O. Bernard od Matki Pięknej Miłości”. Przedstawienie przybliżyło życie i duchowość – Sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza, a zostało przygotowane przez młodzież parafialną. Scenariusz programu napisał pasjonista o. Grzegorz Szczygieł.

Po inscenizacji sprawowana była Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem Arcybiskupa Seniora ks. Władysława Ziółka, byłego Metropolitę Łódzkiego, w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza koncelebrowana przez kapłanów zakonnych i diecezjalnych z terenu archidiecezji łódzkiej i z poza niej.

Oprawę muzyczną Eucharystii przygotowali pan Zbigniew Galach i Adrian Adamczyk – organiści, a także p. dyrygent Kamil Chałupnik z młodzieżą z Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi oraz schola młodzieżowa z parafii pw. św. Benedykta i św. Anny ze Srocka.

Następnie transmitowana była audycja „Rozmowy niedokończone” poświęcona pt. „O. Bernard od Matki Pięknej Miłości – zakonnik na trudne czasy” z udziałem zaproszonych pasjonistów: o. dr Krzysztofa Zygmunta – moderatora Rodziny Matki Pięknej Miłości i konsulatora prowincjalnego, o. Wiesława Wiśniewskiego, kustosza sanktuarium N.M.P. Niepokalanej i grobu sł.b. o. Bernarda Kryszkiewicza w Przasnyszu , proboszcza parafii i przełożonego wspólnoty zakonnej w Przasnyszu, pierwszego konsultora prowincjalnego, oraz o. Łukasza Nawotczyńskiego – przełożonego wspólnoty w Rawie Mazowieckiej i promotora powołaniowego polskiej prowincji pasjonistów, a także o. Artura Kiliszka – proboszcza i przełożonego wspólnoty z Łodzi . Audycja spotkała się z dużym zainteresowaniem słuchaczy i przybliżyła duchowość i pisma sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza.

Spotkanie zakończyła wspólnie odmówiona modlitwa z Liturgii Godzin „Kompleta”. Całość spotkania –zapis video jest do odtworzenia na stronie Radia Maryja i przez stronę www.pasjonisci.pl (dział Gościliśmy radio Maryja)

Za: www.passio.info.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda