Home WiadomościZe Świata Algieria: Po 20 latach klasztor męczenników napełni się modlitwą

Algieria: Po 20 latach klasztor męczenników napełni się modlitwą

Redakcja

RVW 20 lat po zamordowaniu przez islamistów 7 trapistów w Tibirine w Algerii ordynariusz Konstantyny i Hippony zapowiedział, że do ich klasztoru przyjedzie „nowa grupa modlitewna”. Jak na razie bp Paul Desfarges nie ujawnia jaka konkretnie to będzie wspólnota, czy będą to zakonnicy czy osoby świeckie.

Po męczeńskiej śmierci trapistów w 1996 r. ich klasztor w rzeczywistości nigdy nie był opuszczony. Między innymi od 2001 roku mieszkał tam jeden francuski kapłan wraz ze świeckim pustelnikiem. Klasztor był też odwiedzany przez księży i zakonników pracujących w Algierii oraz przez innych pielgrzymów. Pola mnichów uprawiają przez cały czas miejscowi muzułmańscy wieśniacy. Ponieważ okoliczności śmierci zakonników, których męczeństwo przedstawione zostało w znanym filmie  „Ludzie Boga”, nie zostały do końca wyjaśnione, w 2013 r. francuska prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo.  Bp Paul Desfarges zapowiedział, że w kwietniu przyszłego roku, w 20 lecie męczeństwa trapistów, planuje się zorganizować pieszą pielgrzymkę z Algieru do Tibirine, a także wizytę w klasztorze rodzin zabitych zakonników.

dw / rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda