Radio Maryja i TV Trwam budują wspólnotę

Wiele mamy mediów w Polsce, które przekazują informacje, ale tylko Radio Maryja i telewizja Trwam buduje coś więcej – wspólnotę świadomych i zmotywowanych ludzi – powiedział podczas XXVI pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę prowincjał Prowincji Warszawskiej Redemptorystów o. dr Janusz Sok CSsR. Zapewnił również papieża Franciszka o modlitwie w jego intencji.

Ufamy, że siła naszej modlitwy wspierać będzie Ojca Świętego Franciszka – powiedział o. dr Janusz Sok.

Ojcze Święty Franciszku, ufamy, że serdeczność i ciepło naszej modlitwy dociera dziś do Rzymu. Zapewniamy, że siła naszej modlitwy wspierać Cię będzie codziennie. O tym Cię zapewniamy. Dziękujemy za Twoje słowa – mówił prowincjał Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

Gdy ktoś już wchodzi na wzgórze jasnogórskie, to na pewno nie wynika to z przypadku – zaznaczył.

Osoba wchodząca na Jasną Górę jest pielgrzymem. Wiemy przecież, że pielgrzym nigdy nie myli drogi. W tym świecie, gdzie tyle jest rozdroży (może nawet więcej niż dróg) pielgrzym zawsze jest na właściwej drodze. Dzisiaj to są szczególni pielgrzymi. Radio i telewizja, których tak wiele w naszym kraju, mówią do nas słowa, przekazują informację i budują pewną świadomość. Ale z całą pewnością tylko Radio Maryja buduje coś więcej. Radiu Maryja i Telewizji Trwam udało się zbudować wspólnotę – podkreślił o. dr Janusz Sok i wskazał, co to jest wspólnota.

Wspólnota to ludzie świadomi i zmotywowani. Świadomi, bo wierzą w Boga i chcą w tej wierze wzrastać. Zmotywowani do tego, aby tę wiarę pokazywać i nią się dzielić. Dlatego tu jesteśmy. Świadomi, że jesteśmy Polakami, czy to w ojczyźnie czy poza nią. A więc świadomi i dumni z historii. Może zaniepokojeni teraźniejszością, ale zmotywowani do tego, by na własną ojczyznę wpływać. Chcemy wpływać na losy i przyszłość naszej ojczyzny, dlatego tu jesteśmy – zaznaczył prowincjał Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

RIRM

Za: Radio Maryja