Home WiadomościZ kraju „Rady ewangeliczne przeżywane w Duchu”

„Rady ewangeliczne przeżywane w Duchu”

Redakcja

Pod koniec października 2019 r. w „Zeszytach Formacji Duchowej” (85/2019) ukazały się drukiem konferencje i homilie, które Raniero Cantalamessa OFMCap wygłosił w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie w Roku Życia Konsekrowanego (31 V – 2 VI 2015).

„Rady ewangeliczne przeżywane w Duchu” to najnowszego numeru kwartalnika „Zeszyty Formacji Duchowej”, który ukazał się pod koniec października 2019 roku (85/2019). Zawiera konferencje i homilie, które Raniero Cantalamessa OFMCap wygłosił w czasie sesji formacyjnej „Śluby przeżywane według Ducha”. To spotkanie odbyło się w Roku Życia Konsekrowanego w ramach Szkoły Formacji Zakonnej w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie (31 V – 2 VI 2015).

„Ten Zeszyt (…). Chociaż werbalnie adresowany jest do osób konsekrowanych, które ślubowały Bogu życie w czystości bezżennej, ubóstwie i posłuszeństwie, w rzeczywistości dotyczy wszystkich, którzy w wodach chrztu zostali zakorzenieni w Jezusie Chrystusie czystym, ubogim i posłusznym, i z Nim złączeni. Więcej niż „złączeni”. (…) Jesteśmy wszyscy zrośnięci w Nim przed sakrament chrztu i dlatego wszyscy potrzebujemy siebie nawzajem, by przeżywać Ewangelię w Duchu: nie tylko świeccy potrzebują konsekrowanych i duchownych, ale także konsekrowani i duchowni potrzebują świeckich, aby uobecniać Jezusa w świecie” – pisze Krzysztof Wons SDS we wstępie do ZFD 85/2019.

„Niech słowa pięknego człowieka, skromnego kapucyna, charyzmatycznego kaznodziei, który nie tylko głosi Ewangelię, ale ją sobą uobecnia, dodadzą nam odwagi do radykalnego życia Ewangelią, aby Jezus stawał się rozpoznawany w świecie, który jest coraz bardziej zagubiony i chce zobaczyć kogoś, kto pokaże mu Najpiękniejszego z synów ludzkich” – dodaje dyrektor CFD Salwatorianów w Krakowie (zob. Słowo z Centrum Formacji Duchowej – https://www.cfd.sds.pl/?d=more,3097,145).

Kaznodzieja Domu Papieskiego (od 1980 r.) wcześniej dwukrotnie gościł w krakowskim CFD. Prowadził sesję „Życie w mocy Ducha. Dzieje Apostolskie” w ramach II Dni Duchowości Biblijnej (14-16 X 2005), a kilka lat później spotkanie formacyjne „Wiara rodzi się ze słuchania” (11-13 X 2013). Treści z tych spotkań są dostępne w formie nagrań. Ukazały się również drukiem w „Zeszytach Formacji Duchowej”: „Życie w mocy Ducha. Dzieje Apostolskie” (32/2006) i „List do wszystkich wierzących” (69/2015). W marcu 2014 r. wydano wywiad przeprowadzony przez Krzysztofa Wonsa SDS, dyrektora CFD w Krakowie, z kaznodzieją Domu Papieskiego: „Głosić żywe Słowo” (DVD).

PSz

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda