Home WiadomościZ kraju Redaktorzy Biuletynu Salezjańskiego z całego świata spotykają się

Redaktorzy Biuletynu Salezjańskiego z całego świata spotykają się

Redakcja

Po trzech latach zostało wznowione spotkanie Redaktorów Biuletynów Salezjańskich. Obrady, które rozpoczęły się tego ranka w Domu Generalnym na via della Pisana, zakończą się w najbliższą niedzielę, 20 maja. Obecnych jest 41 Redaktorów Biuletynu Salezjańskiego; znacząca jest obecność osób świeckich, które pomagają albo prowadzą to najbardziej znane na świecie pismo salezjańskie.

W edycji 2012 tego spotkania uczestniczą prawie wszyscy Redaktorzy Biuletynu Salezjańskiego z całego świata; w 2009 r. odbyły się dwa spotkania: pierwsze, na poziomie europejskim w Monachium (Bawaria, Niemcy) w dniach 10-13 maja, i drugie, w Rzymie, w następnym tygodniu.

Otwarcia obrad dokonał Radca ds. Komunikacji Społecznej, ks. Filiberto Gonzalez, który przedstawił niektóre linie “polityczne”, związane z komunikacją społeczną Zgromadzenia Salezjańskiego.

Punktem wyjścia dla tematów, jakie będą poruszone w czasie tego spotkania, jest program odnowy Biuletynu Salezjańskiego, który, zainicjowany w 1998 r., ze względu na stałą ewolucję rzeczywistości komunikacji, jest nadal realizowany. Na świecie istnieje 51 wydań Biuletynu Salezjańskiego, które, chociaż cieszą się szeroką autonomią ze względu na odmienność geograficzną, kulturową i historyczną, nie przestają stanowić jednego narzędzia przedstawienia i propagowania posłannictwa i charyzmatu salezjańskiego. Trafna dewiza, która została sformułowana w ostatnich latach, dobrze określa to pismo, którego chciał i zapoczątkował sam Ksiądz Bosko: „Okno na świat salezjański, salezjańskie okno na świat”.

Obrady dopołudniowe zakończyły się Eucharystią, której przewodniczył Przełożony Generalny ks. Pascual Chávez.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda