Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Dzień otwartych drzwi w tuchowskim seminarium duchownym

Redemptoryści: Dzień otwartych drzwi w tuchowskim seminarium duchownym

Redakcja

Pierwsze dni maja były dla klasztoru redemptorystów w Tuchowie szczególnym czasem. Do naszego Wyższego Seminarium Duchownego przybyło 32 młodych ludzi, z różnych stron Polski, by zobaczyć jak na co dzień żyją tuchowscy redemptoryści. Przewodnikiem duchowym Dnia Otwartych Drzwi był o. Andrzej Bałuk – redemptorysta z Zamościa, który w głoszonych konferencjach zapraszał wszystkich uczestników do odwagi w odkrywaniu i realizowaniu swojego życiowego powołania.

Ważnym momentem naszego spotkania była również Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Eucharystia w tuchowskiej bazylice, podczas której młodzi ludzie mogli Maryi powierzać swoje decyzje, plany i wybory życiowe.

Następny dzień rozpoczął się w kaplicy seminaryjnej od Eucharystii połączonej z Liturgią Godzin, której przewodniczył o. Jarosław Krawczyk – socjusz prefekta seminarium. Ojciec Jarosław w wygłoszonej homilii podkreślał wartość obecności Ducha Świętego w naszym życiu, który pokazuje nam kim tak naprawdę jesteśmy.

Uczestnicy Dnia Otwartych Drzwi seminarium mieli również możliwość spotkania z misjonarzem Brazylii o. Tadeuszem Pawlikiem, który z entuzjazmem i radością opowiadał o swojej kilkudziesięcioletniej już posłudze w Ameryce Południowej. Wielu chłopców po raz pierwszy w swoim życiu wzięło również udział w akademickim wykładzie z historii Kościoła, który prowadził o. Maciej Sadowski.

Jednym z ostatnich punktów programu było spotkanie: „Sto pytań do…”, podczas którego młodzi ludzie mogli pytać ojców z Duszpasterstwa Powołań o sprawy związane z życiem zakonnym, seminaryjnym, kapłaństwem. Oprócz wielu pytań, które zostały postawione publicznie bez wątpienia w sercu niejednego z uczestników zagościło również to: „Czy Bóg mnie powołuje, bym był redemptorystą?” Ufamy, że dzięki łasce Bożej i naszej modlitwie odpowiedź przyjdzie wkrótce.

Dziękujemy wszystkim za obecność i zapewniamy o modlitwie za uczestników Dnia Otwartych Drzwi. Szczególnie w tym czasie polecamy tegorocznych maturzystów wypraszając dary Ducha Świętego dla nich. Jednocześnie zapraszamy już teraz na wakacyjne rekolekcje z redemptorystami.

o. Witold Baran CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda