Redemptoryści: Modlimy się o beatyfikację o. Bernarda Łubieńskiego

redemptor.plWe wtorek 10 marca redemptoryści przeżywają we wspólnotach i kościołach dzień modlitwy o beatyfikację sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego, który był wybitnym misjonarzem i rekolekcjonistą przełomu XIX i XX wieku. Tego dnia zachęcają też wiernych do modlitwy o cuda i łaski przez jego wstawiennictwo.

O. Bernard Łubieński urodził się 9 grudnia 1846 r. w Guzowie k. Warszawy w rodzinie ziemiańskiej. Do Zgromadzenia Redemptorystów wstąpił w Anglii w 1864 r. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1870 r. w Akwizgranie. Przez pewien czas był sekretarzem angielskiego prowincjała redemptorystów i głosił misje na terenie Anglii.

Przyczynił się do powrotu swego zgromadzenia do Polski w 1883 r. (Mościska). Pomimo częściowego paraliżu nóg głosił misje ludowe, rekolekcje parafialne i inne ćwiczenia duchowe w Polsce i Europie. Gorliwie szerzył kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zmarł 10 września 1933 r. w Warszawie.

Doczesne szczątki o. Bernarda Łubieńskiego spoczywają w kościele św. Klemensa na Woli w Warszawie (ul. Karolkowa 49), który jest szczególnym miejscem rozwoju jego kultu. Przybliżaniu życia i duchowości o. Łubieńskiego służy biuletyn „Apostoł Polski”, który jest wydawany kilka razy w roku przez postulację sprawy beatyfikacji. Poniżej można pobrać wersję elektroniczną najnowszego numeru biuletynu.

Do ukończenia procesu beatyfikacyjnego konieczne jest stwierdzenie przynajmniej jednego cudu dokonanego przez Boga za przyczyną sługi Bożego. Świadectwa o łaskach otrzymanych za jego przyczyną prosimy zgłaszać do wicepostulatora sprawy beatyfikacji na adres: O. Sławomir Pawłowicz, ul. Wysoka 1, 33-170 Tuchów, e-mail: [email protected] Pod ten adres można też zwracać się z prośbą o potrzebne informacje, obrazki z modlitwą o uproszenie łask oraz biuletyn „Apostoł Polski” w wersji drukowanej.

o. Sylwester Cabała CSsR

* * *

MODLITWA O UPROSZENIE ŁASK ZA PRZYCZYNĄ SŁUGI BOŻEGO O. BERNARDA ŁUBIEŃSKIEGO ORAZ O JEGO BEATYFIKACJĘ

Boże, który Sługę Twego, Bernarda, obdarzyłeś apostolskim zapałem i mocą ducha w niesieniu krzyża, spraw prosimy, aby ten, który dla prowadzenia ludzi do Królestwa Prawdy i Miłości oddał całe swoje życie, doznawał czci świętych wśród wiernych Twojego Kościoła i był naszym orędownikiem u Ciebie. Udziel nam za jego przyczyną łaski …, której obecnie szczególnie potrzebujemy. Prosimy Cię o to przez Chrystusa Pana naszego. Amen. 

Za: www.redemptor.pl