Home WiadomościZ kraju Redemptoryści na Adwent 2015

Redemptoryści na Adwent 2015

Redakcja

Portal-banerPodobnie jak w minionych latach redemptoryści proponują w internecie krótkie rozważania słowa Bożego na każdy dzień Adwentu w różnej formie.

Na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów slowo.redemptor.pl publikowane są krótkie homilie na poszczególne dni Adwentu. Przygotowują je o. Witold Szamburski CSsR z Neumarktu i bracia diakoni z Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie.

Na kanale redemptorystów na YouTube Redemptorists Poland, na portalach redemptor.pl, benedeo.com i na fanpage Redemptoryści na FB ukazują się codzienne filmowe rozważania zatytułowane „Wcielone Miłosierdzie”, przygotowane przez redemptorystów z kilku polskich wspólnot, zaangażowanych w różne rodzaje posługi apostolskiej. Nad ich produkcją pracuje: Wydawnictwo i Kwartalnik Homo Dei oraz portal redemptor.pl.

Ponadto ojcowie Marek Kordecki CSsR i Marek Krzyżkowski CSsR proponują codzienne internetowe rekolekcje adwentowe „We drzwiach”. Można je śledzić jako wydarzenie na FB.

Ciekawą inicjatywą adwentową są też cotygodniowe rozważania filmowe o Matce Bożej Nieustającej Pomocy, związane z przeżywanym jubileuszem 150-lecia przekazania tej ikony Zgromadzeniu Redemptorystów i rozszerzania jej kultu na cały świat. Ich produkcją zajęli się o. Marek Kotyński CSsR i o. Dariusz Pabiś CSsR z parafii św. Klemensa Hofbauera w Warszawie. Rozważania te można oglądać na stronie swietyklemens.pl oraz na kanale YT Paben Studio.

Warto dodać, że na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów slowo.redemptor.pl znajdują się również homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania zamieszczone w dziale „Czytelnia”. Publikowane są tam ponadto cykle kazań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz rozważania o świętych i błogosławionych redemptorystach, czego internauta nie znajdzie na innych portalach o podobnym charakterze.

o. Sylwester Cabała CSsR

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda