Home WiadomościZ kraju W „Źródle” o franciszkańskich męczennikach!

W „Źródle” o franciszkańskich męczennikach!

Redakcja

zrodlo.plNiedzielny numer tygodnika „Źródło” jest w całości poświęcony franciszkańskim Męczennikom: o. Zbigniewowi Strzałkowskiemu i o. Michałowi Tomaszkowi. Już niebawem, bo 5 grudnia odbędzie się ich beatyfikacja. W „Źródle” Czytelnicy znajdą plakat na uroczystość beatyfikacji!

Numer „Źródła” w całości przygotowany przez Mieczysława Pabisa, dziennikarza z Krakowa, to wielka kopalnia wiedzy o Męczennikach. Są tam nie tylko wspomnienia rodzin i przyjaciół, ale także korespondecja, jaką prowadzili franciszkanie. Niezwykle cenne są strony poświęcone o. Michałowi, obrońcy życia człowieka. Znajdziemy tam świadectwa z tym związane i fragmenty jego pracy magisterskiej. W numerze zamieszczono wiele zdjęć, część z nich pokazuje uroczystość pobrania relikwii i ich przygotowanie. Jest także wywiad z o. Jarosławem Zachariaszem, prowicjałem franciszkanów z Krakowa.

Bardzo ciekawe są fotografie z różnych okresów życia o. Michała i Zbigniewa. Pokazują one, że to byli zwykli ludzie, którzy żyli jak wielu z nas. Są także świadectwa dzieci, które na lekcjach religii zapoznały się z osobami Męczenników, a oni wywarli na nich duże wrażenie.

„Źródło” to niezwykła pamiątka z beatyfikacji polskich Męczenników. Warto ją mieć w swoim domu!

Małgorzata Pabis

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda