Home WiadomościZ kraju Redemptoryści na adwent 2019

Redemptoryści na adwent 2019

Redakcja

Osoby pragnące głębiej przeżywać czas adwentu, również w 2019 roku będą mogły codziennie rozważać słowo Boże wraz z redemptorystami. Na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów slowo.redemptor.pl można znaleźć krótkie rozważania na każdy dzień adwentu, które przygotowują redemptoryści pracujący we wspólnotach w Polsce: o. Ryszard Bożek, o. Andrzej Makowski, o. Arkadiusz Buszka i o. Łukasz Baran.

Ojcowie w swoich rozważaniach starają się przybliżyć czytelnikom tajemnicę Eucharystii, która znajduje się w centrum nowego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce. W refleksji wprowadzającej czytamy: „Dla nas, chrześcijan, podstawowe znaczenie ma zrozumienie wartości i sensu Mszy świętej, aby coraz pełniej przeżywać naszą relację z Bogiem”.

W ten sposób misjonarze redemptoryści, kontynuując kilkuletnią tradycję starają się formować ludzkie serca także poprzez internet. W dziale „Czytelnia” Portalu Kaznodziejskiego Redemptorystów znajdują się również homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania. Czytelnik znajdzie tam też cykle rozważań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz kazania o świętych i błogosławionych redemptorystach.

o. Sylwester Cabała CSsR

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda