Home WiadomościZ kraju Spotkanie zakonników z Biskupem

Spotkanie zakonników z Biskupem

Redakcja

23 listopada 2019 r. w Domu Rekolekcyjnym Księży Jezuitów w Czechowicach – Dziedzicach odbyło się spotkanie przedstawicieli zakonów męskich i instytutów życia konsekrowanego z terenu diecezji bielsko-żywieckiej.
Praktyka spotkań zakonników z pasterzem diecezji, w której posługują ma w Bielsku Białej wieloletnią tradycję. Zapoczątkował ją ks. Franciszek Mąkinia SAC, długoletni referent do spraw instytutów życia konsekrowanego dla zakonów męskich diecezji bielsko-żywieckiej. Spotkania te są kontynuowane po dziś dzień.

Oprócz wspólnego spotkania zakonników i zakonnic w Dniu Życia Konsekrowanego 2 lutego, raz w roku, na jesieni, zakonnicy pracujący na terenie diecezji spotykają się ze sowim biskupem na modlitwie, wspólnej adoracji oraz Mszy Świętej. Całość kończy agapa – braterskie spotkanie przy stole – podczas którego przedstawiciele poszczególnych zgromadzeń przekazują informacje o swojej działalności duszpastersko ewangelizacyjnej na terenie diecezji.

W tym roku w spotkaniu wzięło udział ok. 35 ojców i braci z 16 wspólnot. Ponieważ termin spotkania wypadł w pobliżu imienin ks. biskupa Romana Pindla, referent ds. zakonów męskich i referentka ds. żeńskich złożyli ks. biskupowi życzenia, obiecując w imieniu zakonników i zakonnic modlitwę w intencji Pasterza.

o. Piotr Cuber OFMConv
delegat KWPZM i wikariusz biskupi ds. IŻKiSZA diecezji bielsko-żywieckiej

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda