Redemptoryści na każdy dzień Wielkiego Postu

www.redemptor.plW Wielkim Poście zapraszamy do codziennego odwiedzania Redemptorystowskiego Portalu Kaznodziejskiego www.slowo.redemptor.pl, na którym będziemy publikować homilie na każdy dzień.

Krótkie rozważania słowa Bożego przygotowują redemptoryści z kilku polskich wspólnot, zaangażowani w różne rodzaje posługi apostolskiej.

Ponadto na naszym kanale na YouTube (Redemptorists Poland) ukazywać się będą codzienne filmowe rozważania „Idź w górę strumienia”, przygotowane przez redemptorystów z Krakowa. Ich produkcją zajęli się: Wydawnictwo i Kwartalnik Homo Dei oraz administratorzy portalu www.redemptor.pl .

Zgodnie z zachętą Papieża Franciszka, oprócz tradycyjnych wielkopostnych rekolekcji parafialnych, redemptoryści chcą również poprzez internet podjąć drogę formacji ludzkiego serca w celu przezwyciężenia globalizmu obojętności, aby stawać się „wyspami miłosierdzia”.

Oto fragment pierwszego rozważania na środę popielcową: „Może warto dzisiaj zastanowić się głębiej nad wewnętrzną stroną postu i nawrócenia, do której zachęca nas słowo Boże. Powinniśmy najpierw zwrócić uwagę na wewnętrzne motywy naszego postępowania, naszych decyzji i odniesień do innych. Chrystus przestrzega przed czynieniem czegokolwiek ‘na pokaz’. Być może Wielki Post stanie się dla nas okazją oczyszczenia intencji i odzyskania bezinteresowności w naszych postawach względem Boga i bliźnich, które będą powodowane raczej czystą miłością, niż korzyścią. Po drugie, wewnętrzna przemiana domaga się weryfikacji naszej hierarchii wartości, czyli zapytania siebie o to, co jest dla nas najważniejsze w życiu i czemu poświęcamy najwięcej uwagi”.

Na portalu kaznodziejskim redemptorystów znajdują się również homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania zamieszczone w dziale „czytelnia”. Publikowane są tam ponadto cykle kazań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz o świętych i błogosławionych redemptorystach, czego internauta nie znajdzie na innych portalach o podobnym charakterze.

Za: Sylwester Cabała CSsR