Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Pierwszy odpust w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Elblągu

Redemptoryści: Pierwszy odpust w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Elblągu

Redakcja

Uroczystość związana ze świętem Matki Bożej Nieustającej Pomocy po raz pierwszy była przeżywana w sanktuarium pod tym wezwaniem w Elblągu. Sanktuarium zostało ogłoszone dekretem ks. biskupa ordynariusza Jana Styrny 1 stycznia 2013 r., a swoją działalność rozpoczęło 19 października 2013 r.

Pierwszy odpust sanktuaryjny obchodzony był w sobotę 28 czerwca 2014 roku. O godz. 11.00 celebrowana była uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. prałat kanonik Stanisław Błaszkowski, dziekan dekanatu Elbląg Śródmieście. Kazanie wygłosił o. Ignacy Proszek, redemptorysta, który przez wiele lat był proboszczem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu.

O. Ignacy najpierw przez trzy dni przygotowywał duchowo zarówno parafian, jak i pielgrzymów do tej uroczystości. Zachęcał uczestników nabożeństw, aby wpatrzeni w Maryję, która w swoim życiu przeżywała radości i smutki, która towarzyszyła Jezusowi w Jego działalności a nade wszystko w drodze krzyżowej i śmierci na krzyżu, potrafili tak jak Ona, być zawsze blisko Jezusa.

Matko Boża Nieustającej Pomocy – módl się za nami!

o. Piotr Wiśniewski CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda