Home WiadomościZ kraju Sercanie – Stadniki: Zakończenie jubileuszowego roku akademickiego

Sercanie – Stadniki: Zakończenie jubileuszowego roku akademickiego

Redakcja

Wyższe Seminarium Misyjne Księży Sercanów w Stadnikach uroczyście zakończyło jubileusz 50-lecia istnienia. Z tej okazji na budynku seminarium została umieszczona pamiątkowa tablica, którą 21 czerwca poświęcił sercański biskup Adam Musiałek, ordynariusz diecezji De Aar w RPA. 

„Jesteście potrzebni jako Zgromadzenie Najświętszego Serca Jezusowego”- słowa te przed laty skierował do sercanów ks. kard. Karol Wojtyła. W jubileuszowym roku istnienia WSM w Stadnikach zostały one uwiecznione na pamiątkowej tablicy, która tego dnia została odsłonięta u wejścia do seminarium.

Tego aktu wraz z poświęceniem dokonał przybyły z Republiki Południowej Afryki ks. bp Adam Musiałek SCJ. Zanim jednak to się stało, w kościele parafialnym sprawowana była dziękczynna Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Brali w niej udział przybyli współbracia oraz zaproszeni goście. Popołudnie przebiegało pod znakiem spotkania braterskiego, które obfitowało w szereg gier i zabaw.

Więcej na: www.sercanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda