Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Przełożony Prowincji na Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

Redemptoryści: Przełożony Prowincji na Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

Redakcja

„Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii” (1 Kor 9, 16)

Drodzy Współbracia, Drogie Siostry, Drodzy Współpracownicy,

Naszym najważniejszym zadaniem jest ewangelizacja, dlatego przeżyjmy niedzielę „Ad Gentes” (28 lutego) w duchu modlitwy i solidarności z misjonarzami.

Celem naszego Zgromadzenia jest „iść za przykładem Zbawiciela Jezusa Chrystusa, głosząc słowo Boże ubogim” (Konst. 1). Naszą misją jest głoszenie Dobrej Nowiny o Odkupieniu. A ponieważ Odkupienie jest obfite, dlatego nasza misja nie może nie być nieustanną i hojną.

Dziękuję wszystkim Współbraciom pracującym w Polsce i tym, którzy posługują za granicami Ojczyzny (a jest ich 114), za prowadzone dzieła ewangelizacyjne, edukacyjne, charytatywne, medyczne i inne.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierają nasze misje i misjonarzy: współbraciom, oblatom, parafianom, osobom związanym z naszymi wspólnotami zakonnymi, rodzicom, rodzinom, przyjaciołom, grupom modlitewnym, różom różańcowym, indywidualnym sponsorom, woluntariuszom z Zespołu Misyjnego „Wschód” i z grupy Świeckich Misjonarzy Najświętszego Odkupiciela.

Dziękuję Redemptorystowskiemu Stowarzyszeniu Przyjaciół Misji działającemu przy WSD Redemptorystów w Tuchowie, które od wielu lat organizuje „Jarmark z Aniołami”, by wspierać konkretne projekty misyjne, i ogromnej rzeszy ludziom dobrego serca, ofiarującym modlitwę, cierpienie i pomoc materialną dla misji – za nieustanne i hojne towarzyszenie.

Bogu dzięki za tych, którzy angażują się całym sercem w wypełnianie powierzonych zadań, którzy nie zniechęcają się trudnościami, pozornymi „przegranymi” i brakiem widocznych sukcesów. Sukces nie jest imieniem Bożym. „Bóg nie przywiązuje wagi do wielkich liczb. Zewnętrzna potęga nie jest znakiem Jego obecności” (Benedykt XVI).

Bogu dzięki, że są tacy, którzy nie zadowalają się tym, co osiągnęli, lecz nieustannie szukają nowych dróg dotarcia do człowieka z Dobrą Nowiną. W dobie pandemii napotykacie wiele trudności, dlatego chcemy Was solidarnie wesprzeć, również poprzez odnowienie „Patronatu Misyjnego”, który – jak ufam – rozszerzy zaplecze zarówno duchowej jak i materialnej pomocy.

Drodzy Współbracia, Jezus posyłając uczniów na cały świat, zapewnił ich, że będzie z nimi „przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28, 20). „Wiemy, że nie mamy na wszystko gotowej i ładnie zapakowanej odpowiedzi, ale ufamy, że Pan otworzy przed nami drzwi, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia” (papież Franciszek).

W Chrystusie Odkupicielu

o. Janusz Sok CSsR, Prowincjał

Warszawa, 11 lutego 2021 r.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda