Home WiadomościZ kraju Jezuici: Prowincjałowie z Warszawy i Krakowa zwołali Kongregacje Prowincji

Jezuici: Prowincjałowie z Warszawy i Krakowa zwołali Kongregacje Prowincji

Redakcja

Przełożeni Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej i Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego zwołali Kongregacje Prowincji, które wybiorą tzw. Prokuratora, czyli jezuitę, którego zadaniem będzie sporządzenie raportu ze stanu prowincji i przedstawienie go na Kongregacji Prokuratorów, która rozpocznie się 16 maja 2022 roku w Loyoli (Hiszpania). Zjadą się na nią przedstawiciele wszystkich prowincji zakonnych z całego świata. Będzie to już 71. Kongregacja Prokuratorów w historii Towarzystwa Jezusowego.

Głównym zadaniem zwołanej przez Generała, dnia 15 stycznia 2021 roku, Kongregacji Prokuratorów będzie zastanowienie się nad tym, czy zwołać Kongregację Generalną. Ponadto Prokuratorzy będą dyskutowali nad ogólnym stanem Towarzystwa, wspólnie zweryfikują obecne działania w skali całego świata i zajmą stanowisko wobec wyzwań, przed jakimi stoi dziś Kościół i świat.

Ojciec Generał zaproponował, by członkowie Kongregacji Prokuratorów oraz poprzedzających ją Kongregacji Prowincji, zajęli się również Uniwersalnymi Preferencjami Apostolskimi wskazanymi w roku 2019 jako preferencyjne opcje apostolskie na najbliższe 10 lat, a także ignacjańskim duszpasterstwem młodzieży i jego powiązaniem z promocją powołań.

Temu wszystkiemu będzie towarzyszyła refleksja i modlitwa wszystkich jezuitów, by Towarzystwo Jezusowe adekwatnie i hojnie odpowiedziało na obecne potrzeby Kościoła i świata.

Kongregacja Prowincji Polski Południowej rozpocznie się 8 kwietnia 2021 roku w Częstochowie.

Kongregacja Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej rozpocznie się 27 września 2021 roku w Gdyni.

Zdjęcia pochodzą z ostatniej Kongregacji Prokuratorów z roku 2012 (Nairobi, Kenia).

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda