Home WiadomościZe Świata Niemcy: zmiany osobowe w Polskiej Misji Katolickiej w archidiecezji berlińskiej

Niemcy: zmiany osobowe w Polskiej Misji Katolickiej w archidiecezji berlińskiej

Redakcja

Z dniem 1 marca br. nastąpią zmiany personalne w Polskiej Misji Katolickiej w archidiecezji berlińskiej. Po 18 latach kierowania nią dotychczasowy jej rektor, ks. Marek Kędzierski SDB, kończy swoją pracę i przechodzi do wspólnoty polskojęzycznej w Chemnitz. Jego następcą został ks. Przemysław Kawecki SDB, który – przygotowując się do nowego zadania – pracował sześć miesięcy jako duszpasterz w parafii św. Franciszka w berlińskiej dzielnicy Reinickendorf.

Ks. Kędzierski pożegna się ze swoją wspólnotą podczas Mszy św. 28 lutego w bazylice św. Jana. W następną niedzielę, 7 marca, jego obowiązki przejmie ks. Kawecki.

Za długoletnią, pełną oddania pracę podziękowali ustępującemu rektorowi księża Krystian Respondek i Hermann Fränkert-Fechter, reprezentujący 16 duszpasterstw językowych w archidiecezji berlińskiej.

Msze św. w języku polskim są odprawiane w czterech miejscach w stolicy Niemiec. Główną siedzibą duszpasterstwa polskiego jest bazylika św. Jana przy Lilienthalstrasse, leżąca w obrębie parafii bł. Bernharda Lichtenberga.

Duszpasterstwo polskie jest jedną z największych wspólnot obcojęzycznych w stołecznej archidiecezji, obok chorwackiego i anglojęzycznego. Zapisanych jest do niego 45223 wiernych, którzy jako pierwszą narodowość zadeklarowali polską. Ponadto 28753 katolików deklaruje narodowość polską jako drugą, poinformował rzecznik archidiecezji berlińskiej.

ts (KAI) / Berlin

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda