Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Rekolekcje oazowe w Łomnicy

Redemptoryści: Rekolekcje oazowe w Łomnicy

Redakcja

Ruch Światło-Życie jak co roku organizuje wakacyjne rekolekcje oazowe. Celem tych rekolekcji jest rozwój i pogłębienie osobistej relacji z Jezusem, wdrożenie w codzienne życie wartości chrześcijańskich oraz doświadczenie życia we wspólnocie. Rekolekcje organizowane są dla różnych grup dzieci i młodzieży: Oaza Dzieci Bożych (ODB) dla dzieci szkół podstawowych, Oaza Nowej Drogi (OND) dla młodzieży gimnazjalnej, Oaza Nowego Życia (ONŻ) dla młodzieży licealnej i studentów.

Warszawska Prowincja Redemptorystów od wielu lat również prowadzi rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży należącej do parafii prowadzonych przez redemptorystów.

W ośrodku rekolekcyjnym w Łomnicy Zdroju, w dniach od 1 do 16 lipca, odbył się I turnus rekolekcji dla dzieci (ODB) i młodzieży gimnazjalnej (OND). Wzięło w nim udział 18 uczestników z parafii redemptorystów z Głogowa, Elbląga i Tuchowa. Rekolekcje prowadził o. Stanisław Madejczyk, który współpracował z trzema animatorkami: Sandrą Bartosiak, Aleksandrą Czarnottą i Karoliną Kobus. Każdego dnia było wiele wspólnego czasu spędzonego na modlitwie, spotkaniach formacyjnych w małych grupach oraz grach i zabawach integracyjnych.

Dla wielu uczestników było to pierwsze spotkanie z rekolekcjami oazowymi. Dlatego też warte uwagi są ich osobiste świadectwa, w których wielu powtarzało, że rekolekcje pomogły im w rozwoju modlitwy, nauczyły dziękować Jezusowi za zwykłe codzienne wydarzenia. Niektórzy z uczestników mówili, iż po rekolekcjach chcą coś zmienić w swoim życiu, choćby to, by mniej kłócić się z rodzicami, więcej uczyć się w szkole, zmienić towarzystwo rówieśników, regularniej się modlić.

Podziękować należy Panu Bogu za Jego troskę i opiekę podczas tegorocznych rekolekcji. Dziękuję również o. Władysławowi Surdyce, przełożonemu domu w Łomnicy Zdroju i o. Piotrowi Grześkiewiczowi, moderatorowi Ruchu Światło-Życie w Prowincji Warszawskiej, za organizację i pomoc w prowadzeniu I turnusu rekolekcji.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda