Home WiadomościZ kraju Rekolekcje powołaniowe u Braci Mniejszych w Olsztynie

Rekolekcje powołaniowe u Braci Mniejszych w Olsztynie

Redakcja

W dniach 14 – 21 lipca odbyły się rekolekcje powołaniowe w Olsztynie. Wraz z o. Łazarzem i postulantem Sylwestrem przeżywało je 9 chłopaków, którzy na poważnie myślą o życiu zakonnym w duchowości franciszkańskiej. Była to niecodzienna możliwość, aby w klimacie modlitwy i braterskiej wspólnoty usłyszeć wyraźnej wezwanie Chrystusa „Pójdź za mną!”.

Jak co roku, nawiedziliśmy sanktuarium maryjne w Gietrzwałdzie oraz zwiedzaliśmy zamek z wystawą prawosławnych ikon. Był też czas na krąg biblijny, codzienną Eucharystię, modlitwę brewiarzową i różańcową. Niezapomniana będzie zapewne całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą po kolei, co godzinę, budziliśmy się wezwaniem „Jezus czeka na ciebie” z odpowiedzią „Oto jestem!”.

Radością stały się mecze piłki nożnej z miejscową młodzieżą wyczekującą spotkania z nami. Gdy padał deszcz, oglądaliśmy filmy religijne, zakończone krótką refleksją każdego z uczestników. Integrowały nas też radosne gry tj. tenis stołowy, kalambury, ziemniak (gra na refleks) itp.

Wiele by pisać…ale i tak nie da się wyrazić tego co doświadczyliśmy w tym czasie pełnym łaski.

Bogu niech będą dzięki! Dzięki też i wspólnocie klasztornej oraz klerykowi Leonowi za świadectwo życia franciszkańskiego.

Na podstawie sprawozdania uczestnika rekolekcji
Łazarz Kwiatkowski OFM

Więcej (zdjęcia) na: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda