Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Relikwie św. Gerarda – patrona matek w tuchowskim sanktuarium

Redemptoryści: Relikwie św. Gerarda – patrona matek w tuchowskim sanktuarium

Redakcja

8 września, w dniu Małego Odpustu Tuchowskiego, podczas Eucharystii o godz. 19.00 odbędzie się uroczysta intronizacja relikwii św. Gerarda Majelli. Relikwie z cząstką kości świętego Gerarda w ozdobnym relikwiarzu zostaną umieszczone w lewym bocznym ołtarzu.

Otaczamy czcią relikwie świętych i modlimy się przy nich, gdyż jest to źródło wielu łask, których Bóg udziela za wstawiennictwem świętych. Od nich uczymy się naśladowania Chrystusa i staramy się poznać najpewniejszą drogę prowadzącą do świętości. Święci są przyjaciółmi Chrystusa, ale także naszymi braćmi, dlatego spieszą nam z pomocą i wstawiają się u Boga w naszych intencjach.

W czasie cotygodniowego nabożeństwa do św. Gerarda polecane są Bogu zwłaszcza te kobiety, które przeżywają problemy zdrowotne w okresie ciąży, a także intencje tych małżeństw, które mają trudności w poczęciu dzieci, a pragną wyprosić potomstwo przez orędownictwo św. Gerarda.

W celu promowania tego nabożeństwa zostały przygotowane specjalne banery przy sanktuarium oraz małe obrazki z różnymi modlitwami na odwrocie: modlitwa nowożeńców, modlitwa małżonków o dar potomstwa, modlitwa matki w stanie błogosławionym, modlitwa matki w zagrożeniu ciąży, modlitwa matki z dzieckiem oraz modlitwa w różnych potrzebach.

Błogosławiony papież Jan Paweł II w 2004 r. w liście do redemptorystów napisał: „Święty Gerard Majella w sposób szczególny zwracał uwagę na dopiero co zapoczątkowane życie i na matki w stanie błogosławionym, zwłaszcza te, które znalazły się w trudnych warunkach duchowych czy materialnych. Dlatego także i dzisiaj jest specjalnym opiekunem matek brzemiennych. Ta charakterystyczna cecha jego miłości stanowi dla was i dla wiernych pewien bodziec do ukochania, bronienia i służenia zawsze ludzkiemu życiu”.

Jeżeli te intencje są ci bliskie i pragniesz włączyć się w tę inicjatywę modlitewną, to serdecznie zapraszamy do wzięcia w niej udziału. Przekaż tę wiadomość także twoim znajomym, zwłaszcza małżeństwom pragnącym potomstwa czy też już oczekującym na narodziny dziecka.

Jeśli chcesz przedstawić swoją prośbę podczas tego nabożeństwa, możesz ją wrzucić do specjalnej skrzynki w tuchowskiej bazylice lub przesłać na adres: [email protected]

W 2010 roku w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej zostało zapoczątkowane specjalne nabożeństwo do św. Gerarda Majelli w intencji matek w stanie błogosławionym i ochrony życia dzieci poczętych. Nabożeństwo odbywa się w każdy wtorek o godz. 18.30, a po nim celebrowana jest Msza św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Tuchowskiej.

o. Sylwester Cabała CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda