Home WiadomościZ kraju Redemptoryści – Tuchów: z Jezusem twarzą w twarz – czuwanie młodzieży

Redemptoryści – Tuchów: z Jezusem twarzą w twarz – czuwanie młodzieży

Redakcja

Po raz dwunasty w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej mogliśmy gościć młodzież z samego Tuchowa i okolic w ramach czuwania młodzieżowego z serii „Droga wewnętrzna”.

Tematem przewodnim wielkopostnego wydarzenia, 16 marca 2018 r., były słowa: „Zakrywa się przed Nim twarz”, natomiast patronat biblijny nad spotkaniem objął tym razem św. Piotr Apostoł.

Czuwanie rozpoczęto tradycyjnie Mszą świętą, której przewodniczył o. Bogusław Augustowski CSsR – proboszcz i kustosz Bazyliki Mniejszej w Tuchowie. Bezpośrednio po Eucharystii nastąpiła liturgia słowa wraz z konferencją o. Pawła Zyskowskiego CSsR – duszpasterza młodzieży posługującego przy tuchowskim sanktuarium. Podczas wygłoszonego słowa młodzież miała okazję zgłębiać tajemnicę oblicza Jezusa ukazanego na przestrzeni historii na przykładzie różnorakich obrazów i wizerunków płóciennych. Kaznodzieja podkreślał w swojej konferencji potrzebę nieustannego wpatrywania się w twarz Chrystusa, które rozbudza uczucie miłości, budując tym samym głęboką relację z Nim.

Bezpośrednio po konferencji, w jadalni pielgrzyma, była okazja, by posilić się świeżo upieczoną drożdżówką klasztorną. Czas przerwy był również okazją do wspólnych rozmów, spotkań i wymiany spostrzeżeń po wysłuchanej konferencji.

Czuwanie zakończyło się tym razem adoracją Jezusa Ukrzyżowanego, której towarzyszyły rozważania dotyczące męki Chrystusa oraz śpiewy pasyjne prowadzone przez chór złożony z kleryków i młodzieży.

Kolejna już „Droga wewnętrza” była znakomitą okazją do spotkania się z Osobą Jezusa twarzą w twarz. Treści zawarte w wygłoszonej konferencji oraz głęboko przeżyta adoracja Chrystusa Ukrzyżowanego doskonale wprowadzała klimat wielkopostnych rozważań i pozwoliła młodzieży przygotować się na nadchodzące wielkimi krokami wydarzenia paschalne.

br. Norbert Żukliński CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

Więcej (zdjęcia) na: www.reemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda