Home WiadomościZ kraju Redemptoryści – Warszawa: Włodek Pawlik koncertował przy ul. Karolkowej

Redemptoryści – Warszawa: Włodek Pawlik koncertował przy ul. Karolkowej

Redakcja

W niedzielę, 1 lutego 2015 r. w kościele redemptorystów przy ul. Karolkowej w Warszawie odbył się koncert Włodka Pawlika pt. “Kolędy polskie”.

Włodek Pawlik  jest światowej sławy pianistą jazzowym. Kompozytor i wykonawca kilkunastu autorskich płyt z muzyką jazzową, autor muzyki filmowej i teatralnej. Od lat 90. lider Włodek Pawlik Trio – zespołu, w którym gościł wiele znakomitości polskiego i światowego jazzu, grali w nim m.in.: Randy Brecker, Billy Hart, Richie Cole. Współpracuje z amerykańskim zespołem – Western Jazz Quartet. W jego dorobku artystycznym znajduje się ponad 20 albumów, szereg dzieł muzyki filmowej oraz kompozycji współczesnych. Zdobywca nagrody Grammy 2014 za album “Night in Calisia”. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, m.in. Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w Dunkierce oraz II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozycji Jazzowych w Monaco. Wielokrotnie otrzymywał wyróżnienie “Jazzowy Muzyk Roku” przyznawane przez warszawski Jazz Club Akwarium. Włodek Pawlik jest laureatem Fryderyka 2005 za Misterium Stabat Mater (przygotowywane także we współpracy z redemptorystami) oraz nagrody TVP Kultura 2006 za album ‘Anhelli’.

Koncert zorganizowała parafia św. Klemensa Hofbauera w Warszawie.

Kolęda “Oj maluśki, maluśki” wyk. Włodek Pawlik w serwisie YT

mm/fot.jb

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda