Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Warsztaty młodzieżowe w Toruniu

Redemptoryści: Warsztaty młodzieżowe w Toruniu

Redakcja

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyły się wakacyjne warsztaty dziennikarsko-politologiczne dla młodzieży trzecich klas gimnazjów i szkół średnich. Zajęcia w dniach 20-22 sierpnia prowadzili specjaliści, dziennikarze i wykładowcy WSKSiM z wykorzystaniem sprzętu radiowego i telewizyjnego.

Młodzież pod okiem profesjonalistów poznawała podstawy warsztatu dziennikarskiego. W programie były m.in. warsztaty prasowe, radiowe, telewizyjne, informatyczno-multimedialne, politologiczne, kulturoznawcze, aktorskie, taneczne oraz muzyczne.

Jak mówi o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM, organizatorzy warsztatów zadbali o rozwój zarówno intelektualny jak i duchowy uczestników. Przewidziano także spotkania z ciekawymi gośćmi m.in. zespołem Lumen i aktorami.

– Zespół muzyki sakralnej Lumen z ojcem Marcinem Krupą poprowadzą warsztaty muzyczne. Podczas tych warsztatów, połączonych z warsztatami aktorskimi, które poprowadzi w naszej uczelni wybitna aktorka Teatru Polskiego, pani Łucja Żarnecka, młodzież będzie mogła pogłębić swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną związaną ze śpiewem. Młodzi będą mogli poznać zasady muzyki, podstawy czytania nut, techniki oddechowe, prace nad emisją głosu oraz interpretacje utworów. Odbędzie się także spotkanie z Grzegorzem Kasjaniukiem, znanym dziennikarzem i publicystą muzycznym. Pozostałe warsztaty: taneczne, telewizyjne, radiowe, prasowe, kulturoznawcze, politologiczne i z komunikacji poprowadzą nasi wykładowcy z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz pracownicy radia i Telewizji Trwam – zapowiadał o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Dodatkowo uczestnicy warsztatów zwiedzili Radio Maryja, TV Trwam, a także Toruńską Starówkę. W każdym dniu w auli akademickiej sprawowana była Eucharystia. Warsztaty odbywały się w kampusie akademickim WSKSiM przy ul. Droga Starotoruńska 3 w Toruniu.

Bliższe informacje o uczelni na stronie: www.wsksim.edu.pl 

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda