Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Wyróżnienie dla “Redemptora” z Wrocławia

Redemptoryści: Wyróżnienie dla “Redemptora” z Wrocławia

Redakcja

15 listopada to dla Wrocławia szczególna data. Tego dnia obchodzony jest Święto Nauki Wrocławskiej. To również rocznica wygłoszenia pierwszych powojennych wykładów na Uniwersytecie i Politechnice Wrocławskiej. Od tego roku to także bardzo ważny dzień w historii Duszpasterstwa Akademickiego „Redemptor”.

Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Zielonej Góry 23 lipca tego roku przyznało „Redemptorowi” nagrodę za szczególne działania w środowisku studenckim. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w Święto Nauki w Auli Leopoldyńskiej w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego podczas otwartego kolegium rektorów uczelni.

Rektor Politechniki Wrocławskiej – prof. Tadeusz Więckowski podczas laudacji wymienił wiele zasług Duszpasterstwa. Zwrócił uwagę przede wszystkim na cykliczne inicjatywy, które cieszą się coraz większą popularnością: Laboratorium Miłości oraz Koncert na Tekach, którego trzecia edycja odbyła się na początku października. Docenił jednak i te mniejsze, które choć nie są organizowane na tak dużą skale, niosą ze sobą wiele dobra. „Kolegium rektorów pragnie uhonorować Duszpasterstwo Akademickie Redemptor wyróżnieniem za wspieranie studentów w ich człowieczeństwie, wydobywanie z nich tego, co najlepsze, aktywowanie tego, co uśpione, a zgromadzone tak obficie” – dodał prof. Więckowski.

W Auli Leopoldyńskiej po odbiór nagrody przyszła grupa studentów z „Redemptora” wraz z duszpasterzem – o. Mariuszem Simoniczem. W swoim przemówieniu Duszpasterz zaznaczył, że tak naprawdę jest to nagroda dla całego środowiska wrocławskich duszpasterstw akademickich. Dodał też, że wszystkie organizowane przez duszpasterstwo inicjatywy zmierzają do tego, by wskazywać drogę do Mistrza – Jezusa Chrystusa i pokazywać ludziom początek i sens naszego istnienia – prawdziwą Miłość.

Nie tylko „Redemptor” cieszył się z otrzymanego wyróżnienia. Kolegium Rektorów nagrodziło także metropolitę wrocławskiego abp. Mariana Gołębiewskiego za integrację środowiska akademickiego, szczególnie za podtrzymywanie tradycji spotkań opłatkowych w środowisku akademickim oraz „ufundowanie specjalnych nagród pieniężnych dla zdolnej i niezamożnej młodzieży”. Na uroczytości rozdania nagród pojawili się także bp Andrzej Siemieniewski oraz bp Ignacy Dec.

Trzecia kategorią nagród, jakie przyznano, były stypendia dla doktorantów, sponsorowane przez prezydenta Wrocławia – Rafała Dutkiewicza.

Dla „Redemptora” przyznanie nagrody to nie tylko ogromna radość, ale też mobilizacja do dalszego działania. O. Mariusz Simonicz podkreślił, że jest to zwieńczenie pewnego okresu pracy zarówno jego, jak i studentów, którym podziękował za sumienność, odpowiedzialność i zaangażowanie. Obiecał też, że „na polu formacji i spotykania się z ludźmi na styku wiary, niewiary i poszukiwania Boga” będą starać się robić jeszcze więcej.

Ada Nawrot

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda