Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Zakończenie wędrówki tryptyku powołaniowego w Prowincji

Redemptoryści: Zakończenie wędrówki tryptyku powołaniowego w Prowincji

Redakcja

Tryptyk powołaniowy dotarł do wspólnoty redemptorystów w Skarżysku-Kamiennej w środę 23 kwietnia. Wieczorem został umieszczony w kaplicy domowej, gdzie ojcowie przychodzili indywidualnie, aby się pomodlić. W czwartek przed południem przy tryptyku modlili się pracownicy naszego domu, następnie aż do wieczora wędrował on do pokojów współbraci.

W piątek rano cała wspólnota zgromadziła się na wspólnej modlitwie o powołania do naszego Zgromadzenia, przed Najświętszym Sakramentem, przy którym ustawiliśmy tryptyk. Przed Chrystusem Odkupicielem odnowiliśmy także nasze śluby zakonne. Wieczorem tryptyk został umieszczony w naszym kościele w ołtarzu Bożego Miłosierdzia, gdzie od czwartku we wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy dni modlitwy adoracyjnej przed kanonizacją papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Była to dobra okazja, aby przez wstawiennictwo tych wielkich postaci Kościoła polecić Chrystusowi sprawę powołań do redemptorystów.

Nawiedzenie tryptyku powołaniowego w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej w Skarżysku-Kamiennej zakończyliśmy w niedzielę 27 kwietnia. Było to jednocześnie zakończenie trzymiesięcznej wędrówki tryptyku po wspólnotach i kościołach Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. W niedzielne popołudnie wikariusz prowincjała o. Piotr Chyła odebrał tryptyk, aby zawieźć go do Stropkova na Słowację, gdzie zacznie on wędrówkę w Wiceprowincji Michalovce.

Wędrówka tryptyku jest znakiem łączącym redemptorystów na całym świecie w trakcie Roku Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego, który przeżywany jest od 1 sierpnia 2013 do 9 listopada 2014. W ramach tego szczególnego roku tryptyk powołaniowy nawiedza wspólnoty redemptorystów we wszystkich krajach, w których posługują. Jest to dobra okazja do refleksji nad tożsamością redemptorystowską i umocnienia własnego powołania. Jest to także sposobność do osobistej i wspólnej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych do Zgromadzenia Redemptorystów, a także do Zakonu Sióstr Redemptorystek.

o. Tomasz Jaworczak CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda