Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Zjazd Misyjny poświęcony nowej ewangelizacji

Redemptoryści: Zjazd Misyjny poświęcony nowej ewangelizacji

Redakcja

W Tuchowie pod hasłem „Nowa ewangelizacja wiosną Kościoła” odbył się tegoroczny Zjazd Misyjny zorganizowany przez Komisję Misji i Rekolekcji Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. W trzydniowym spotkaniu (25-27 stycznia) wzięło udział ponad 50 misjonarzy i rekolekcjonistów.

Wysłuchali oni zaproszonych prelegentów, którzy zaprezentowali następujące tematy:

  • ks. prof. dr hab. Andrzej Witko (UJPII, Kraków) przedstawił przesłanie i podstawy kultu Bożego Miłosierdzia oraz postacie św. Faustyny i bł. Jana Pawła II jako świadków miłosierdzia;
  • ks. prof. dr hab. Andrzej Zwoliński (UJPII, Kraków) mówił o aktualnych wyzwaniach duszpasterskich w świetle społecznej nauki Kościoła i znaczeniu tego nauczania dla nowej ewangelizacji;
  • ks. bp dr hab. Grzegorz Ryś z Krakowa, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP, przybliżył istotę i znaczenie nowej ewangelizacji ukazane w dokumencie przedsynodalnym „Lineamenta” na temat nowej ewangelizacji, a także wskazał na zadania stojące przed Kościołem w Polsce.

Uczestnicy zjazdu wysłuchali również sprawozdania o. Pawła Drobota ze zjazdu na temat nowej ewangelizacji w Rzymie, oraz relacji aktualnych zagadnień z niwy misji i rekolekcji przedstawionych przez o. Stanisława Kiełbasę, dyrektora KMiR.

Ważnymi wydarzeniami zjazdu były wspólne celebracje liturgiczne w kolejne dni, którym w poszczególne dni przewodniczyli: o. Stanisław Kiełbasa, o. Piotr Chyła – wikariusz prowincjała oraz o. Janusz Sok – prowincjał.

Podczas zjazdu zaprezentowano Biuletyn Stałej Formacji Misjonarzy Redemptorystów. Biuletyn będzie się ukazywał systematycznie na koniec każdego roku i zawierał materiały ze zjazdów misyjnych i warsztatów homiletycznych w danym roku. Staraniem KMiR zostały wydrukowane roczniki 2009, 2010 i 2011.

Tematyka i przesłanie tegorocznego zjazdu misyjnego jest wprowadzeniem w szerszą dyskusję i refleksję nad naszym zaangażowaniem redemptorystów w dzieło nowej ewangelizacji.

o. Stanisław Kiełbasa, dyrektor KMiR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda