Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Zmarł o. Stanisław Kamykowski

Redemptoryści: Zmarł o. Stanisław Kamykowski

Redakcja

Dnia 28 września br. zmarł o. Stanisław Kamykowski CSsR. Przezył 81 lat, w Zgromadzeniu Redemptorystów 59, w kapłaństwie 54. Pracował jako misjonarz i rekolekcjonista. Ostanie lata mieszkał w naszym domu zakonnym w Łomnicy-Zdroju.

* * *

O. Stanisław Kamykowski urodził się 3.07.1931 r. w Piotrkowicach k. Tarnowa. Dnia 1.08.1952 został przyjęty do nowicjatu Zgromadzenia Redemptorystów. Pierwsze śluby złożył 2.08.1953 a profesję wieczystą 2.08.1957 r. Dnia 24.08.1958 przyjął święcenia prezbiteratu z rąk ks. bpa Włodzimierza Jasińskiego w Tuchowie. Odbył tirocinium pastoralne. Przebywał w domach zakonnych w Skarżysku-Kamiennej, Zamościu, Głogowie i Łomnicy-Zdroju.

Życie kapłańskie o. Stanisława upływało pomiędzy pracą katechetyczną, posługą wikariusza a także misjonarza i rekolekcjonisty. Posługi sobie powierzone pełnił z dużym zaangażowaniem. Ceniony za opanowanie i spokój, które wnosił w życie wspólnotowe, równocześnie pozostał aktywnym duszpastersko niemal do końca życia. Odszedł do Pana dość niespodziewanie 28.09.2012 r., przeżywszy 81 lat, w Zgromadzeniu Redemptorystów 59, w kapłaństwie 54.

Niech dobry Bóg da mu życie wieczne…

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda