Home WiadomościZe Świata 143. salezjańska ekspedycja misyjna

143. salezjańska ekspedycja misyjna

Redakcja

W niedzielę, 30 września, z Bazyliki Maryi Wspomożycielki na Valdocco w Turynie, wyruszyła 143. Salezjńska Ekspedycja Salezjańska. Zakonnicy i świeccy zostali wezwani do głoszenia Ewangelii w stylu Księdza Bosko.

W tym roku krzyże misyjne otrzymało 45 salezjanów, 15 Córek Maryi Wspomożycielki oraz 11 świeckich wolontariuszy: 5 z Włoch i 3 z Polski.

Pochodzenie nowych misjonarzy jest zróżnicowane, jak i również ich przeznaczenie. Wśród miejsc docelowych znajduje się także Europa, która w ostatnich latach jest uważana za ziemię ewangelizacji i w odniesieniu do której Zgromadzenie Salezjańskie podjęło się realizacji Projektu Europa.

Uroczystość rozesłania misjonarzy i wręczenia krzyży misyjnych miała miejsce w historycznej Bazylice Maryi Wspomożycielki. Przewodniczył jej IX następca Ks. Bosko: ks. Pascual Chávez Villanueva, Przełożony Generalny Salezjanów.

Uroczystość rozesłania misjonarzy i wręczenia krzyży misyjnych jest tradycją, która sięga samego Ks. Bosko. W dniu 11 listopada 1875 r., w tejże Bazylice, zostały wręczone krzyże misyjne pierwszym dziesięciu misjonarzom przed ich wyruszeniem do Patagonii, do Argentyny. Po dwóch latach także niektóre z sióstr rodzącego się Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki dołączyły do salezjanów wyjeżdżających na misje. W ostatnich latach, ze wzrostem wrażliwości i zaangażowania świeckich, w ekspedycji uczestniczą także Salezjanie Współpracownicy i wolontariusze z salezjańskich NGO.

Do dnia dzisiejszego, na przestrzeni 137 lat historii misyjnej, tysiące zakonników i setki ludzi świeckich było nosicielami Ewangelii Jezusa Chrystusa w stylu Ks. Bosko w przeszło 130 krajach.

Źródło: infoans. Edycja tekstu pochodzi od redakcji portalu zyciezakonne.pl

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda