Home WiadomościZ kraju Rekolekcje „duchaczy”

Rekolekcje „duchaczy”

Redakcja

W Domu Prowincjalnym w Bydgoszczy, przy Al. Jana Pawła II 117 tradycyjnie w Oktawie Paschalnej odbywają się doroczne rekolekcje zakonne dla członków Zgromadzenia Ducha Świętego.

Na te dni spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym i Współbraci między sobą przyjeżdżają „duchacze” z kraju i za granicy. W ćwiczeniach biorą udział także postulanci i klerycy Misyjnego Wyższego Seminarium Duchownego, znajdującego się przy Domu Prowincjalnym. W tym roku uczestniczyli „ duchacze” polskiej prowincji pracujący w Szwajcarii, Niemczech i Anglii.

Ćwiczenia duchowne prowadzone przez o. Mariusza Chyrowskiego – Redemptorysty – mistrza nowicjatu poświęcone były Bożemu Miłosierdziu na podstawie aktualnych czytań mszalnych.

W ostatnim dniu przez posługę przełożonego wyższego delegowanego przez radę generalną o. Józefa Zwolińskiego kleryk naszego seminarium otrzymał akolita a obecni rekolektanci odnowili swoje śluby zakonne.

Umocnieni naukami rekolekcyjnymi i Bożym błogosławieństwem rozpoczęli „duchacze” nowy rok życia zakonnego i misyjnego.

o. J.Zw.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda