Home WiadomościZ kraju Rekordowa ilość harcerzy i harcerek w Lednicy

Rekordowa ilość harcerzy i harcerek w Lednicy

Redakcja

deon.plZwiązek Harcerstwa Rzeczypospolitej w tegorocznym Spotkaniu Młodych nad Lednicą weźmie udział w rekordowej ilości. Już 6 czerwca pod Rybę zjedzie się aż 627 harcerek i harcerzy z całej Polski, a także z zagranicy.

Co przyciąga ich do udziału w tym wydarzeniu? Harcerska Służba Lednica to rokrocznie niezwykłe przeżycie duchowe, możliwość doświadczania żywej wiary we wspólnocie rówieśników. Zjeżdżają się nad Lednicę by cieszyć się tym spotkaniem i wspólnie z innymi młodymi wybierać Chrystusa. Harcerki i harcerze czerpią także niezwykle wiele radości z możliwości pełnienia służby dla innych. To ona napełnia ich motywacją i daje poczucie bycia potrzebnym i pożytecznym, pokazuje, że wypełnianie Prawa Harcerskiego może być źródłem radości.

Sztab Harcerskiej Służby Lednica stara się, by pełniący służbę na Polach harcerki i harcerze wynieśli ze spotkania jak najwięcej. Dlatego już w piątek po południu organizuje dla wszystkich uczestników służby rekolekcje z harcerskimi kapelanami, a w sobotę przed rozpoczęciem Spotkania – warsztaty. Będą to m.in. szkolenie z pierwszej pomocy, warsztaty ogniowe, warsztaty z musztry oraz warsztaty z obsługi radiostacji i łączności międzynarodowej. Dodatkowo, wykonując specjalne zadania, każdy uczestnik służby będzie miał szansę zdobyć Sprawność Okolicznościową HSL’2015. Uczestnicy służby wrócą więc do domów nie tylko umocnieni w wierze, ale także bogatsi o nowe umiejętności i doświadczenia.

phm. Maria Wasilewska wędr. rzecznik prasowy HSL 2015

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda