Home WiadomościZ kraju Rektor Politechniki Świętokrzyskiej u chrystusowców w Brazylii

Rektor Politechniki Świętokrzyskiej u chrystusowców w Brazylii

Redakcja

Zrzut ekranu 2015-02-27 o 23.17.00Odwiedziny te to wynik porozumienia między Prowincją MB Niepokalanie Poczętej a Politechniką Świętokrzyską o wzajemnej współpracy na rzecz naszych rodaków w Brazylii.

Rektorowi Świętokrzyskiej uczelni panu prof. Stanisławowi Adamczakowi towarzyszył pan Ryszard Maj dyrektor biura do spraw relacji międzynarodowych. W czasie 6-dniowej wizyty goście spotkali się z Konsulem RP w Kurytybie, Rektorem PMK w Brazylii oraz przeprowadzili rozmowy z przedstawicielami kilku wyższych brazylijskich uczelni.

Odwiedzili także niektóre parafie prowadzone przez chrystusowców, gdzie przeprowadzili rozmowy z władzami samorządowymi oraz miejscową Polonią. Relacja z pobytu w Brazylii tak znakomitych gości była szeroko komentowana w lokalnych środkach społecznego przekazu. Wizyta przedstawicieli Politechniki Świętokrzyskiej miała na celu promocję uczelni oraz zachęcenie do studiowania w Polsce. Wydaję się, że oferta podjęcia studiów w Polsce ze względu na cenę, poziom nauki oraz infrastrukturę jest bardzo atrakcyjna dla brazylijskiej a szczególnie polonijnej młodzieży i jak wierzymy może zaowocować także lepszym poznaniem kraju przodków oraz zaangażowaniem w pracę polonijną.

W sierpniu ponownie będziemy gościć przedstawicieli kieleckiej politechniki, którzy wraz z zespołem muzycznym sponsorowanym przez uczelnię wezmą między innymi udział w obchodach święta Matki Bożej Częstochowskiej w parku Jana Pawła II w Kurytybie.

Ks. Kazimierz Długosz TChr

Zdjęcia na stronie prowincji.

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda