Home WiadomościZ kraju Relacja z IX Ogólnopolskiego Nocnego Czuwania modlitewnego w intencji powołań w Kalwarii Zebrzydowskiej

Relacja z IX Ogólnopolskiego Nocnego Czuwania modlitewnego w intencji powołań w Kalwarii Zebrzydowskiej

Redakcja

Tradycyjnie, w drugą sobotę czerwca do poranka niedzielnego (09/10.06.2012 r.) w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się IX Ogólnopolskie Nocne Czuwanie modlitewne w intencji powołań i powołanych.

Modlitwą otoczono: Ojca Świętego Benedykta XVI, biskupów, kapłanów, osoby konsekrowane oraz modlono się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele Chrystusowym. Tematem przewodnim czuwania były słowa: „Kościół naszym domem”. W spotkaniu modlitewnym wzięło udział około 400 osób z całej Polski. Wśród uczestników byli reprezentanci z ponad 40 zgromadzeń zakonnych żeńskich i męskich, instytutów życia apostolskiego, osoby z Duchowego Dzieła Pomocy Powołaniom (pielgrzymujący w te dni do sanktuarium) oraz młodzież, których przedstawiciele czynnie włączyli się we wszystkie części spotkania modlitewnego.

Nocne czuwanie rozpoczęło się od przywitania przez prowincjała OO. Bernardynów o. Jarosława Kani. Program czuwania obejmował: modlitwę różańcową i Apel Jasnogórski, adorację Najświętszego Sakramentu liturgiczną modlitwę na zakończenie dnia (Kompletę). Następnie przy ołtarzu polowym miał miejsce koncert ewangelizacyjny. Po koncercie uczestnicy udali się do bazyliki na Eucharystię, która była sprawowana pod przewodnictwem o. bpa Damiana Muskusa OFM (biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej), który do zebranych skierował okolicznościowe kazanie. Po Mszy św. uczestnicy udali się na agapę. Kolejny punkt czuwania obejmował Drogę Krzyżową na Kalwaryjskich Dróżkach. Po Nabożeństwie, z samego rana, przy pomniku bł. Jana Pawła II przed bazyliką odśpiewano „Barkę”, a Jutrznią w świątyni zakończono tegoroczny wieczernik modlitwy.

o. Zefiryn Mazur OFM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda