Home WiadomościZ kraju Relikwie bł. Piotra Frascatiego w Warszawie

Relikwie bł. Piotra Frascatiego w Warszawie

Redakcja

FOT. Anna DziemskaRelikwie bł. Pierra Frascatiego nawiedziły dwa warszawskie kościoły w miniony weekend. W sobotę nabożeństwa i konferencje miały miejsce w par. św. Dominika na Służewie. Na wieczornej mszy św. kazanie głosił abp. Henryk Hoser SAC.

W niedzielę , 17 lipca warszawiacy ustawiali się w kolejkach, aby modlić się przy trumnie młodego błogosławionego. Tutaj o godz. 12.00 mszę św. odprawił i homilię wygłosił metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz.

Po całonocnym czuwaniu młodzieży przy relikwiach w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu, relikwie po porannej mszy święte, w poniedziałek 18 lipca wyjechały do Lublina. Z Lublina trumna z relikwiami pojedzie do Tarnobrzega i Rzeszowa.

Do Krakowa, do klasztoru dominikanów relikwie przybędą 23 lipca i tam będą przebywać aż do zakończenia Światowych Dni Młodzieży, do 31 lipca.

Relikwie bł. Piotra Jerzego Frassatiego po raz pierwszy w historii peregrynują po Polsce. Na co dzień przechowywane są w katedrze w Turynie. Były na Światowych Dniach Młodzieży w Sydney.

Szczegóły peregrynacji relikwii tego włoskiego błogosławionego można śledzić na facebookowym profilu „Be like Frassati/ Bądź jak Frassati”.

Anna Dziemska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda