Home WiadomościZe Świata Rzym: trwa kurs duchowości redemptorystowskiej

Rzym: trwa kurs duchowości redemptorystowskiej

Redakcja

redemptor.plKolejny kurs duchowości redemptorystowskiej dla Współbraci władających językiem angielskim rozpoczął się w Rzymie 11 lipca 2016 r. Jest on pomyślany jako pielgrzymka, tak by uczestnicy mogli niejako dotknąć historycznych wydarzeń, które ukształtowały życie i posługę Zgromadzenia.

Kurs rozpoczął się w poniedziałek, 11 lipca uroczystą Eucharystią w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której przewodniczył radny generalny o. Juventius Andrade CSsR, a po południu o. prof. Andrzej Wodka CSsR, prezes Akademii Alfonsjańskiej mówił o Odkupieniu. Dzień zamknął się wystąpieniem o. prof. Sabatino Majorano CSsR poświęconym pierwszym regułom Zgromadzenia. Organizatorami i animatorami kursu są o. Piotr Chyła CSsR, dyrektor Centrum Duchowości Redemptorystowskiej i o. George Puthenpura CSsR.

Pierwsze trzy dni kursu uczestnicy – Współbracia w liczbie 32, z różnych jednostek Zgromadzenia – spędzili w Rzymie, w domu generalnym. Następnie odwiedzają historyczne dla Zgromadzenia Redemptorystów miejsca i w każdym z nich biorą udział w modlitwie, konferencjach i wykładach: Sant’Agata, Materdomini, Muro, Deliceto, Scala, Ciorani, Marianella, Neapol, Pagani i Pompeje. Kurs zakończy się 31 lipca.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda