Home WiadomościZe Świata Papież do dominikanów: miłosierni wzorem swego założyciela

Papież do dominikanów: miłosierni wzorem swego założyciela

Redakcja

RVArchitrawem, na którym wspiera się życie Kościoła, jest miłosierdzie. Wszystko w działaniu duszpasterskim Kościoła powinno być przepojone czułością, z którą kieruje się do wiernych; w tym, co głosi i o czym daje świadectwo światu, nie może nigdy brakować miłosierdzia. Wiarygodność Kościoła potwierdza się na drodze miłości miłosiernej i współczującej (…), która budzi do nowego życia i dodaje odwagi, aby patrzeć w przyszłość z nadzieją. Te słowa z bulli „Misericordiae vultus” (10), ogłaszającej obecny Rok Jubileuszowy Miłosierdzia, przypomniał Papież w telegramie, który przesłał za pośrednictwem kardynała sekretarza stanu Pietra Parolina na trwającą od 16 lipca kapitułę generalną prowincjałów Braci Kaznodziejów.

Odbywa się ona w Bolonii, u grobu założyciela zakonu św. Dominika, w kontekście obchodów Nadzwyczajnego Roku Świętego oraz 800-lecia zatwierdzenia dominikanów przez papieża Honoriusza III. Jej uczestników Franciszek przyjmie też na audiencji w Watykanie.

„Ojciec Święty życzy, aby ci wszyscy, którzy idą za charyzmatem św. Dominika, niestrudzonego apostoła łaski i przebaczenia, współczującego ubogim i dzielnego obrońcy prawdy, dawali świadectwo miłosierdzia, głosząc je i wcielając w życie – czytamy w telegramie na kapitułę generalną Zakonu Kaznodziejów. – Niech będą znakiem bliskości i czułości Boga, aby również dzisiejsze społeczeństwo odkryło, jak pilne są solidarność, miłość i przebaczenie”. Papież prosi też uczestników kapituły o modlitwę w intencji jego posługi Piotrowej za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej i wszystkich świętych zakonu dominikańskiego.

ak/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda